Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hány sört szoktál inni hétközn...

Hány sört szoktál inni hétköznap munkanap előtti este?

Figyelt kérdés
Én általában 3-6 attól függően mennyire látom nehéznek a következő napot, ha tudom, hogy sok dolog lesz meg már egyből reggel akkor van, hogy nem is iszok inkább vagy max 3 sört azt nem érzem másnap. 5-6 sört ha iszok akkor azt már érzem másnap , nyilván munkát elvégzem jól, de azért rosszabb a közérzetem. Más hogy van ezzel?
2023. jan. 11. 18:55
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

#28


A klasszikus formában nem tekintek magamra alkoholistaként. Mivel nincs az, hogy reggel már remeg a kezem és innom kell, vagy ha nem iszok 1 hétig akkor sincs fizikai elvonási tünetem. Nem vagyok folyamatosan részeg, mivel van rendes munkahelyem így napközben teljesen józan vagyok. Ráadásul autóval járok így fel se merülhet, hogy igyak, de igazából munka közben nem is kivánom, illetve ha már ott is innék akkor tudnám, hogy valóban elértem oda, hogy rendes alkoholista vagyok. De oda sose akarok eljutni és amíg van rendes munkahelyem mint most addig ezt kizártnak is tartom.

2023. febr. 16. 14:49
 32/32 A kérdező kommentje:

#29


Hát igen gondolni én is gondolok rá, munkában is sokszor várom már, hogy végezzek aztán haza érjek és bontsak egy sört.


Igen, ha bekajálok előtte akkor nekem se hat, akkor még sokszor 10 sör után is azt érzem, hogy nem lendülök át azon a ponton amikor úgy átüt a jó részeg érzés és mondjuk jobban esik zenét hallgatni meg ilyenek. Általában ezért inkább úgy kezdek el inni hétvégén, hogy mondjuk csak ebédkor ettem utoljára, annál jobban kihúzni nem tudom mivel elég hamar leesik vércukrom ha éhes vagyok és akkor van, hogy piálás végefelé már érzem nagyon éhséget, de erre praktikának kitaláltam, hogy vettem ilyen soproni meggyes söröket ami elég cukros és éjjel abból is iszok ami elmúlasztja éhséget. Aztán mikor már kiüt akkor meg nem is kivánom kaját csak bedőlők ágyba. Aztán így szombat délelőtt inkább ilyen meggyes sört szoktam inni szintén az elnyomja éhséget aztán azért pár óra múlva már azon is átüt akkor szoktam nagyon bekajálni és lefeküdni aludni pár órát utána meg felkelek akkor már nincs is különösebb bajom csak olyan nyomott érzés.


Nekem nincs párkapcsolatom , bár jobb is mivel nyilván nehezen viselné el ezt egy nő, bár fajtája válogatja. Mondjuk gondoltam már rá, hogy ha lenne akkor lehet nem is innék ennyit ha lekötne, bár nyilván ez egy hosszabb házasságba már nem játszik maximum az elején amíg új a dolog.


Én arra mindig figyelni szoktam, hogy nyaralás alatt vagy horgászás ne részegedjek le úgy, hogy másnapot elrontsa, ott szigoúran annyit iszok mintha hétköznap lenne így másnap tudom élvezni a napot.


Igen, ezt én is észrevettem , pl karácsonykor is családlátogatáson ahol ment a pálinkakinálgatás is, ugyanazokat ittam, sőt a sörrel jobban haladtam és amikor még félig se voltam részeg a többiek már beszélni alig tudtak, az az érzés volt mint mikor józanul hallgatod a részegek hülye dumáját, aztán kicsit begyorsítottam pár pálinkával meg sörrel, hogy utolérjem őket de addigra meg kidőltek már.


Nem is szeretem ezt a részét, hogy ennyire bírom mert nagyon nagy mennyiséget kell meginni , hogy hasson , más ember megiszik 5-6 sört aztán már részeg, én 6 sört hétköznap megiszok hogy kicsit jobban érezzem magam aztán ennyi, ott kivánnám már többet, de a munkahelyet nem akarom kockáztatni, oda nem akarok eljutni soha.


Hát a nők nem szeretik a piás pasikat az biztos, főleg az olyat aki minden nap feltölt a garatra, ha józan lennék én se szeretném, emlékszek gyerek koromban is utáltam ha családi bulin berúgtak szülők , stb. Most meg azt nem szeretem már ezeken a bulikon amikor nem iszik valaki mint én, változnak az idők, sajnos a rosszabbik út felé.

2023. febr. 16. 15:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!