Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol tudok eladni othhon...

Hol tudok eladni othhon készített sört?

Figyelt kérdés

2023. febr. 17. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Add nekem, majd én tesztelem. De veretős legyen ám.
2023. febr. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
A NAVtól meg a Nébihtől is várod a seggbekúrást? Te kis mazohista
2023. febr. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sehol de elajándékozhatod.
2023. febr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Szomszédaidnak, rokonoknak, megbízható ismerőseidnek, tesztelés céljából. Ezek közül szívesen lennék bármelyik.
2023. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Eladod háznál úgy, ahogy eladják a házibort is! Ha nincs vevőköröd, akkor vagy gyűjtesz vagy leteszel arról, hogy eladod!
2023. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem tudom mi ez a nagy ácsingózás... :D Álljatok neki sört főzni! Nem egy nagy történet, ha meg lusták vagytok hozzá vagy nincs kert, nem szívesen szagoljátok a lakásban, akkor vegyetek sűrítményt aztán hajrá, abból is 100x jobb sör lesz, mint a legtöbb bolti lónyál.
2023. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
^Ez. Meg persze az intelem, hogy full illegális. Persze ez a legdolgosabb pálinkafőzőket se nagyon tartja vissza... Legális út szerintem a gerilla főzés lehet, amikor kibulizod egy kisüzemnél, hogy toljon a díjnyertes receptedből egy-két batchet. A te hasznod százalékosan nem akkora, de a haszon/munka és a hobbi/munka arány tükrében ugyan szép summa az.
2023. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

#7 folyt.: jut eszembe, számoltam én már végig ezt. Összedobtam egy Coda táblát, feltöltöttem többféle recept össz. anyagköltségével, az utolsó kupakig és szállítási költségtöredékig. A legdurvábban a munkaóráidon száll el az ár. Ha csak 1200-as órabért szánsz magadnak, akkor is könnyen lesz 200 körüli korsóárból jóval 500 fölötti is, legalábbis ha ilyen 20-40 litereket főzöl egy nekifutással. Nagyobb mennyiségeknél meg igen meredeken nő az energiaigény, 100l fölé nem is nagyon éri meg menni házi eszközökkel. Inkább több 50 literes párhuzamosan, palackos gázon, tuning reduktorral... 200 liter egyszerre már viszonylag élhető órabért is kihoz nagyüzemi sörök alá árazva, ha az erjesztőid is 100 literesek, és az átfejtés is megoldott (ugye a mozdíthatatlanság miatt erősen körbe kell tervezni és vízzel át kell próbálgatni). Rengeteg munkát spórolhatsz azon, hogy a tisztítás-fertőtlenítés komplexitását minimálison tartod, így szintén kereshetsz többet egységnyi idő alatt. Természetesen nagytételesen szerzel be mindent, és malátázatlan gabonával is kísérletezhetsz. Ugye ehhez ha egy vállalkozás költségeit hozzádobod, megint nem vagy versenyben, még korsónként 40Ft anyagköltségű receptekkel sem, és ott már nem is nyújtasz semmit a kellemes minőségen kívül. Feketén meg nagyon kezd látszani, hogy molyolsz valamit nagyon.

Ami még számokként szépen mutatott, az a BrewFerm megszűnni látszó 25l-es sűrítménye, amihez kilónkénti élesztővel vagy saját élesztőbankkal nagyon fillérekből ki lehetett jönni, főleg az akkori árán. Sokkal kisebb a munkaigény, gyakorlatilag töredéke munkaóra, és az eszközigény is számottevően egyszerűbb, ami a tisztításigényt is nagyon minimalizálja. Gyakorlatilag legálisan is meg tudod szedni magad belőle, csak ugye nem gyártják, valószínűleg mert annyira nem is jó.

Lehet még játszani enzim+táp kombóval, csak az úgy már valami nagyon rongy lesz megint.

2023. febr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
OK, de az 500 feletti árral mi a probléma? Beülsz egy mikro-sörfőzde teraszára és 1000 alatt nincs sör és aminél elszaladt a fantázia az már legalább 3000 Ft! Miért kellene versenyezni a nagyüzemi sörök árával? Ha jó, megveszik! Rég voltunk ott, hogy az van, hogy lángos ugyan van, csak pénz nincs és esszük az otthonról hozott rántotthúsos szendvicset... régóta ott tartunk, hogy pénz van, de f...om aki kivárja a sort a lángososnál! :) Szóval érted? Ha ezres egy üveg, akkor ezres, csak ahogy az 1. hozzászóló is írta, "veretős legyen"! Jelentsen az bármit is és arra kell ráérezni, hogy az mit jelent... kinek mit jelent és a kínálatot ehhez igazítani. Az árat nem kell igazgatni! Akinek kell, az igya meg a Kőbányait a Tom Market előtt, annak ablakában!
2023. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha egy jól komlózott ipa vagy egy hosszan érlelt stout bekerül a palettára, akkor azért tud plusz gond lenni eljutni emberekhez, ezért jó a gerilla megfejtés nevet szerezni, mert anélkül nehezen bíznak meg benned. Jó lagert ha sikerülne legálisan 300 alatt teríteni, hirtelen felkapnák. Főzdekrimó max nagyobb városokban áll meg a lábán, de ott nagyon. Otthon készített sörről szól a kérdés, gyakorlatilag bármi mást felhozunk, csak az összahasonlítás kedvéért tesszük.
2023. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!