Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy minőségi rumnak milyen...

Egy minőségi rumnak milyen íze van?

Figyelt kérdés
ittam már captain morgant, bacardit és társait de nem volt valami finom. De itta minőségi whiskeyt lagavulin 16-ot és nagyon ízlett, ég és föld a különbség a jimbimhez képest. Ekkora különbség lehet egy jó rum és egy kommersz rum között?
2023. febr. 20. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
rum íze
2023. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ízt elmagyarázni nehéz. Az szubjektív szerintem.


Mondjuk nekem nagyon hasonlóak a piák minőségi vagy olcsó közt.


Én nem érzem pl se a vodkáknál, se a whiskeynél a különbséget

2023. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
79%

Az ismertebb olcsóbb divatrumokat koktélösszetevőnek hangolták, önálló italnak gyakran még rosszabbak, mint az olcsó whiskyk. (A Cap Morgan meg lényegében nem is igazi rum, az ízét csakis a fűszerek adják. Stroh, Spitz ugyanez.)


A minőségi rumok közt nagyon jó dolgok vannak, de mivel a rumok szabályozása 100+ évvel ezelőtti szinten van (össze-vissza lehet őket ízesíteni meg cukrozni, rendesen szabályozott fajtái meg alig vannak), ezért a rumok piaca sokkal inkább aknamező, mint a whiskyké.

2023. febr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Javaslom próbáld ki a Diplomatico vagy a Don Papa rumot esetleg a Zacapát meg fogod érezni a különbséget.

Amiket írtál azok hogy úgy mondjam pocsék rossz italok.

2023. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
#4, egyetértek annyiban, hogy egy Zapaca-t érdemes megkóstolni, van különbség bőven, de a többire a "pocsék rossz" jelzőt erősnek érzem. A Captain Morgan egy "kólával elmegy" minősítést talán megérdemelne.
2023. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a fentiek mellett még a Dictador rumokat javaslom. Egy kommersz nagyüzemi Bacardi vagy Cpt Morgenhez képest ég és föld a különbség.

Szavakkal nehéz leírni, de kb olyan mintha egy túlhigított málnaszörp után valódi érett málnát ennél.

2023. febr. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes kipróbálni valamilyen valódi rumot, nem a Bacardi, Captain Morgan, Malibu és hasonló nagyipari szeszesitalokat. Mert ezek csak a nevükben rumok.


Amiket jó szívvel tudok ajánlani:

Bumbu. Édeskésebb, de jó ízű, itatja magát. Az originalt javaslom.

Plantation, valamelyik érleltebb verzió. A basic rumuk nekem kicsit jellegtelen volt, de kóstoltam örgebbet is belőle, az finom volt nagyon.

Dictador 12 éves. A legjobb ár-érték arányú. Megfizethető, de rendkívüli íz élményt ad. A még érleltebbek még jobbak, de már a 12-es is nagyszerű. Ezzel nem lősz mellé.

Pampero Aniversario. Ez is jó árú és szuper ízvilágú.

Legendario Elixir da Cuba. Édes, és nagyon intenzív ízű. Kb ez az amit elképzelsz amikor egy kalózos filmben isszák a rumot.

Zacapa. Nagyon finom, viszont elég drága.


Amik nekem nem jöttek be:

Kraken. Ez valami mesterségesen ízesített mű izé.

Diplomatico. Olyan semmilyen. Ebben az árban sokkal jobbak is vannak.

Havana Club. Gyenge ízű, olcsó hatású.

2023. febr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!