Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik nagyüzemi IPA-t választ...

Melyik nagyüzemi IPA-t választanád?

Figyelt kérdés

2023. márc. 6. 12:24
A kérdező szavazást indított:
Borsodi IPA
Dreher IPA
Soproni IPA
Szeretem az IPA söröket, de ezek közül egyiket sem bírnám meginni.
Nem szeretem az IPA söröket.
16 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Mi az a nagyüzemi?
2023. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 NTBS ***** válasza:
24%
Egyiket sem. Nem szeretem a sört.
2023. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1:

Amit valamelyik nagyobb gyár készít.

2023. márc. 6. 18:35
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
A Sopronié az egyetlen iható szerintem, nyári lerészegedésre alkalmas.
2023. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A Soproniét szeretem, a Dreheré annyira nem jött be. Borsodiból még csak a simát kóstoltam, de azt szvsz jobb lenne visszatölteni a lóba.
2023. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Dreher IPA a kedvenc söreim egyike, imádom! :) Jó erős (5.4%), és bár sima natúr világos, mégis egy intenzívebben bodzás aromát vélek felfedezni benne, különleges, bár lehet hogy csak én érzem ilyennek, nem tudom...


A Sopronié se rossz, de a spiccesség miatt 5% alatt nekem kissé gyenge, a Borsodi IPÁnak meg kissé fanyar íze van, legalábbis olyannak éreztem! Bár a Borsodi jó söröket szokott csinálni, ez valahogy szerintem nem jött össze, nekem legalábbis nem ízlik! :/

2023. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Phoney ***** válasza:
80%

Attól eltekintve, hogy igazából egyik sem IPA, bármelyiket megiszom a háromból, talán a Dreheré ízlik a legjobban, de pénzt azért se szoktam adni. (Tegnap vettem a Borsodiéból, de csak mert valahol 170 Ft volt.)


A Sopronié eredetileg elég jó sör volt, egy pár éve, amikor még volt íze.

2023. márc. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

A Soproni íze az totál kaotikus, szóval nem az van, hogy pár éve még volt íze, hanem az, hogy pár évvel ezelőtt pont rányúltál egy olyanra, aminek jó íze volt! Ma is megtud veled ez történni, csak nem túl sűrűn! :D


Egyébként igen, én is pont ezt akartam írni, hogy egyik sem IPA. Erre valami új fogalmat kellett volna bevezetni Magyarországon, mondjuk mivel mindegyik citra komlós, lehetett volna citra-sör!

Soproni Citra! Most az olyan rosszul hangzott volna?

Nem értek a sörkészítéshez, de már nekem ez is gyanús, hogy egyik sem keserű, mégis elég jól kivehető mindegyik sörben a citra íze és illata. Nem létezik valamiféle aroma?

2023. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Én sem értek a sörkészítéshez, így lehet hogy tévedek, de:

Tudtommal az IPA (Indian Pale Ale) olyan sör hivatalos megnevezése, amely felsőerjesztéssel készül, vagyis magasabb hőmérsékleten, min. 20 celsius környékén erjesztik. A sör ízét pedig többminden befolyásolja, akkor íz alapján hogyan lehet eldönteni, hogy tényleg IPA vagy nem?

2023. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Iiigen...

Ezért így tettem fel a kérdést.


Tudnátok ajánlani egy IGAZI IPA-t (ami viszonylag könnyen beszerezhető)?

Ami referencia lehetne...

2023. márc. 13. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!