Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sörre bor, mindenkor; borra...

Sörre bor, mindenkor; borra sör, meggyötör! Ez köztudott! De mi a helyzet a ser és a feles (vodka, pálinka, whiskey, Jäger, Unimukk, rum) viszonyával?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
A "köztudott" sem igaz, csak babona, a másik meg, ha kevergeted az italokat, hamarébb leszel részeg töle.. (A "ser" forma meg igencsak modoros, normális ember nem használja így!)
2023. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én őrült úr vagyok.
2023. márc. 18. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
A ser és Unicum..stb az jó párosítás szerintem..Csak a megfelelő eloszlásra érdemes figyelni.A lényeg,hogy ne egyszerre igya meg az ember mondjuk a nyolc Unicumot aztán utána a sört.Mert úgy hamar vége a dalnak.Hanem egy feles Unicum aztán utána rá öblítésnek egy sör.És így tovább...
2023. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez nem igaz. Én ittam már mindenhogy sörre bort, és borra sört is. Nem volt gond. A vodkát is szoktam sörrel kísérni, az is jó úgy.
2023. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezeknek a aszólásmondásoknak mi értelme?
2023. márc. 18. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Semmi, egyszerüen babona.
2023. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Van az a mennyiség, mikor már igaz.
2023. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Borra sör, forevör!


- mic drop

2023. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Ha tudod, hogy kb. miből mennyi ül a gyomrodban (ahonnan ti. igen lassan szívódik fel), és nagyjából tudsz számolni azzal, hogy az mikor-hogyan fog a belekbe menni (ahonnan gyorsan szívódik fel), akkor akármit ihatsz akármire.


A "borra sör" probléma pl. úgy néz ki, hogy valaki jól beborozik, meg a gyomrában is van még vagy fél liter, erre lezavarja az egészet egy korsó sörrel, így egyszerre megy le 3 ital az eleve részeg ember belébe.

Más esetben egyébként nyugodtan lehet borra sört inni.


Többfélét inni ezen túl csak azért baj, mert "valami másból" kb. bármikor jólesik egy újabb pohár, ha egész este ugyanazt iszod, akkor meg nem annyira, tehát aki egyfélét iszik, az pár pohár után nem fog olyan gyorsan inni, mint aki össze-vissza mindent.

2023. márc. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szoktam mindenféle dolgot "összeinni", de nem különösebben vagyok rosszul tőle. Ha egy valamitől nagyon berúgsz, az sem jó. Nyilván a mértékletesség a lényeg, illetve ha megfelelő mennyiségű vizet is iszom mellette nem érzem rosszul magam másnap.
2023. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!