Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan lehet tudni, ha részeg...

Honnan lehet tudni, ha részeg vagyok?

Figyelt kérdés

Mármint mennyit kell inni ahhoz, hogy már ne tudjam, mit csinálok?

Tegnapelőtt megittam 5dl sört, 3 felest meg 2 pohár bort, éreztem hogy gyengém az egyensúlyom, jobb a kedvem, de ennyi. Ez már részegség, vagy még egy az előtti állapot?


2023. ápr. 16. 10:26
 1/3 anonim válasza:
75%

Ez még az azelőtti állapot. Egyszer voltam részeg, de az olyanfajta, hogy emlékszem nagyjából mit csináltam.

Ez emberfüggő, hogy mennyit kell innod. De ha lerészegedsz, azt veszed észre hogy sokkal könnyebb a fejed, erősen szédülsz ami miatt a látásod kicsit homályosabb lesz, a kedved is jó lesz, az időérzéked pocsék, és a legfőbb, egyszerre fogod tudni hogy mi történik és egyszerre nem. Utóbbi nekem egy kicsit ijesztő érzés is volt mondjuk.

2023. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fogalmi rendszeremben, ha már nem vagy józan, akkor részeg vagy. Jó, van különbség a mattrészeg és a becsiccsentett között, de aki nem józan, az nekem részeg.


A becsiccsentett az mondjuk addig tart szerintem, ameddíg csak egy kicsit lazábbak a gátlások, kicsit emelkedett a hangulat, de nics semmi egyensúlyzavar, nem rossz a reakcióidő.


A mennyiség és az egyensúlyzavar alapján az már azért rendesen részeg.

2023. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes írja.

A részegségnek vannak fokozatai, de qmikor már te magadon is észleled a tüneteket, nem lehet kérdés a részegség.

Az alkoholos befolyásoltság fokát nem hangulati alapon lehet mérni, egyénenként, és alkalmanként változhat, milyen tüneteket produkál az alkohol, pl aki bánatában, elkeserédésében kezd inni, közel sem biztos, hogy jobb kedve lesz.

Amikor már emlékezetkiesés, szórakozóhelyen elalvás a szint, az súlyos részegség, a bulizók többsége figyel arra, hogy ne érje azt a szintet, időben leáll a további ivással, kezdeti emelkedett hangulatot követi egy szomorúságba, szorongásba forduló szakasz, amit már nem cél elérni, az már nem buli.

Kivételek mindíg vannak, de aki azért iszik, hogy feldobódjon, felszabadultabb, jobb kedvű legyen, az azon túli fázisokat szeretné elkerülni.

Nem mindíg sikerül, amiből vagy tanul vagy nem.

Az emberek többségének volt, van, vagy lesz bulizós korszaka, ami tarthat több éven keresztül, de amikor lesznek új célok általában gond nélkül tudják maguk mögött hagyni.

Akik viszont a bulizós korszakban rendszeresen isszák magukat eszméletlenre, potenciális alkoholista jelöltek, de még onnan is lehet visszaút.

2023. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!