Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha ennyitől nem rúgtam be, az...

Ha ennyitől nem rúgtam be, az azt jelenti hogy jól bírom az alkoholt? Vagy csak azért nem éreztem semmit mert viszonylag sok idő telt el két sör között?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el alkoholos italokat inni, és kb:. 1 hete egy összejövetelen kb:. 4 óra alatt megittam 3 üveg soproni sört, az elsőt az első egy óra végén, a másik 2-őt meg a találkozó utolsó egy óráján belül. Igazából annyira nem éreztem miattuk semmi momolyat, csak egy kicsit jobb kedvem lett, de egyáltalán nem rúgtam be. Vagy ez a 3 üveg alapból is kevésnek számít?

2023. febr. 18. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Három sörtől átlag alkatú ember azért nincs kész ha eszik előtte, pláne ilyen lagerektől.


Ez még abszolúte a kultúrált sörözés kategória, én bebacni olyan 5-6 körül szokott az ember.

Ha éhes, vagy kis termetű, akkor lehet 3-4től is, pláne ha erősebb a sör.


A cucc alkohol tartalmát az oldalán látod, hasonlítsd össze más italokkal, pl borokkal.

2023. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Nem te bírod jól, hanem olyan örökölt májad van, ami lassan oxidálja az alkoholt mérgező acetaldehiddé. De azért ne bízd el magad, a májkárosodás téged is érint lassan.
2023. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen 4,5% körüli abv kb 1l/h tempónál olyan, hogy akkor már biztos "nem vész kárba" a korábbi néhány. Fűnyírós sör. 1 doboz per óra jó ha elvinne egy épp észlelhető spinyóig, legalábbis ha jó nagy a kert.
2023. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MolotovPunk ***** válasza:
100%
3 nagyjából 5% körüli üveges sör az lóf_sz a berúgáshoz. Legalábbis azoknál tuti semmit nem jelent, akik nem életükben először ittak éppen sört.
2023. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2 te nagyon fura alternatív valóságban élhetsz, legalább rákereshetnél, ha képes lennél tudni valamiről, hogy nem tudod. Maga az alkohol a vérárammal jut az agyba, ha lassan bontja a máj, akkor szépen rakódnak egymásra az adagok. Az emberek túlnyomó többségénél egyébként így van, tehát nem mondanám lassúnak, csak átlagosnak. Ha jut bőven valakinek alkohol-dehidrogenáz enzimből, akkor van az, hogy sorra issza az asztal alá a többieket. Gyakorlással, rászokással, zsíros ételekkel pár százaléknyi javulások érhetők el, a drámai különbség genetika, vagy enzimzabálás.
2023. febr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#1 Az első sör előtt kb:. 2 órával ettem, nem voltam éhes.


Molotovpunk: Most ittam életemben harmadszor sört. Legutoljára november elején ittam.


Meg bocsi, lehet hogy most a válaszaim miatt hülyének néztek, de én még nagyon kezdő vagyok ebben az ivászat dologban, ezért van ez :D

2023. febr. 18. 23:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mennyiségű alkoholtól ne várjad, hogy úgy fogsz kinézni, mint a másfél órás zsiráfbébi.
2023. febr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen híg söröktől az ember többet hugyozik mint részegedik.


De ezt arra is találták ki, hogy nyaranta a kánikulában könnyen leguruljon, de ne nagyon üssön be.

2023. febr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!