Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi az az összeg amit napi...

Mennyi az az összeg amit napi szinten nem sajnáltok élvezeti cikkekre (cigi, alkohol, energiaital, csokoládé, sütemény, nemtudommi) kiadni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 11. 15:37
1 2 3
 11/22 ProteinFüggő ***** válasza:
100%

0ft


Régen dohányoztam szerencsére letettem könnyen, az egyik legjobb döntésem volt, elment rá havi 40-50ezer forint és még az egészségemet is b*sztam

2023. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Eddigi hozzászólások alapján elég fegyelmezettek vagytok, nem nagyon költötök ilyesmire, alkoholt, sört, bort szinte egyik hozzászóló sem iszik. Vagy nem valljátok be.

Egyik cimborám minden este, meló után otthon benyom egy két literes sört, vagy egy üveg bort kólával.

Kávét én nescafét iszom, 3 hétre elég egy üveg, de nem ragaszkodom ahhoz a márkához, megiszom a penny, lidl, spar saját márkás instant kávéit is, sőt, kimondottan jól esik váltogatni néha, illetve ha akciósan lehet megvenni. Csokiból kampányevő vagyok, ha van eszem, képes vagyok egyszerre elmajszolni egy óriás milkát, 300g, ha nincs otthon, akkor hetekig kibírom nélküle. De volt egy idő, amikor minden délelőtt két óriás túrórudit benyomtam, azt is nagyon szeretem. Volt pár év, amikor vonatoztam 2-2 órát reggel, este, ott kávé és dobozos kóla az étkezőkocsiban, volt, hogy kettő is. Egy időben kartonszámra a lidl vagy penny saját olcsó 2 literes kólái, vagy jaffa, gyömbér felváltva, napi egy üveg legalább. Alkoholt nem nagyon fogyasztok, de most pont szemezgettem a lidl újság sörkínálatával, van benne például guinness, csak 600 vagy 800 Ft egy doboz, olcsójános vagyok sajnálom rá a pénzt, de legszívesebben végigkóstolnám az összes sört belgától a mexikóiig és vissza. Egy időben sokat jártam tárgyalni étterembe, ott is ettem sokszor, a 3-4 capuccino vagy latte, vagy telente tea, 5-10 ezres számlák megszokottak voltak.

Persze vannak, akik más életszínvonalon élnek, nekik egy üveg drága bor esténként valószínű alap tartozék a minőségi vacsora után.

2023. máj. 11. 20:49
 13/22 Kitana. ***** válasza:
100%

Mondjuk kávé nem volt a felsorolásban, de én azt nem élvezeti cikként tartom számon, hanem az alap élelmiszerek közé sorolom. :DDD Azért eszembe sem jutott beleszámolni, de abból kapszulásat iszom, ha kettőt számolok az kb. 300-400 forintra jön ki.

De étel/ital kategóriában abszolút nincs semmi olyan, amit napi szinten vásárolnék. Néha veszek egy 1,75-ös kólát, lebonthatnám, mennyit foritnyit iszok belőle egy nap, de az is változó. Cidert is veszek néha, de nem minden nap. Fogyasztok alkoholt ezen kívül is, de általában azokat a dolgokat iszom, amik megmaradnak szülinapről, szilveszterről, akármilyen összeülős eseményről, nem naponta veszem a piát, hanem általában van itthon maradék. Sörözni csak társasággal szeretek, itthon egyedül inkább öntök egy gint almalével, vagy amivel épp kedvem van. Szintén nem minden nap. De ezeket megint csak nem tudom napokra lebontani, max akkor tudnék átlagolni, ha emlékeznék, pontosan mikor vettem és kiszámolnám, hány nap telt el azóta.

2023. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

12


Ezt még olvasni is szörnyű, undorító cukros szrok, nulla értékkel. Felesleges rengeteg, rossz minőségű kalória.


Régen én is kartonszamra zabaltam a csokit, de idővel rájössz, hogy csak par percig elégít ki, utána inkabb rosszabbul vagy tőle (hányinger).


Aki meg betol minden nap alkoholt, annak sem lehet valami jó élete. Biztosan jó lehet másnap dolgozni menni.

2023. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Rengeteg gyereket tudok, akik kanállal eszik otthon a nutellát. Az sem normális dolog, ha egy 13 éves, amúgy csontvékony kislány minden nap betol egy üveg nutellát, csak mert a szülei megengedhetik maguknak és eszükbe sem jut, hogy ehetne a gyerek helyette egészséges gyümölcsöt is. Helyette nutellát eszik, pedig annak mondjuk 10%-a mogyoró, 60%-a sima finomított kristálycukor. Ilyen erővel azt is kanalazhatná esténként.

Gyerekkoromban havonta jó ha 1-2 sportszeletet kaptam, nem is volt lyukas fogam mondjuk 18 éves koromig.

2023. máj. 11. 23:16
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Csokikat, sütiket szoktam venni, mást nem nagyon. Van mikor semennyit, van mikor ötezret is otthagyok a boltban. Nem nehéz mondjuk, mert ha nem Aldi/Lidl/Penny stb. meg ilyenekben veszed meg, hanem máshol akkor 5-600 Ft egy péksüti, aztán kell belőle 4-5 darab, hogy jól lakj valamennyire.
2023. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kávézom, nem dohányzom, egyáltalán nem iszom semmilyen alkoholt.A férjem kávézik, de a többivel nem él Ő sem.

Ha dolgozom , iszom 1 db Hellt reggel a munkahelyemen reggeli után,ez heti 3-4 alkalom.Colát ilyesmit, alakalomszerűen(ha megkívánjuk) veszünk 1 üveggel, de nincs is itthon alapból.Chipszet,gumicukrot(a gyerek) is alaklomszerűen veszünk, az sincs itthon állandó jelleggel.

Ami szokott itthon lenni v. csinálok az késő tavasszal ill. nyáron az a fagyi(jégkrém)..... Ill. én szinte csak teát iszom.

Így elég nehéz meghatározni, a napi szintű összeget....nem sajnálom magamtól/magunktól, de nincs olyan amit minden nap muszáj megvennünk.

2023. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok...Ha mégis összeget kéne írnom, akkor 2-3000/hét...
2023. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
67%

A kávét, üdítőket nem szeretem, nem dohányzom, az édességgel meg gyakran úgy járok, hogy mikor a boltban az árát meglátom, inkább úgy döntök, hogy majd sütök én otthon, hiszen különbet is tudok kevesebb pénzből, mint amit a boltban árulnak. Aztán győz a lustaság és mégse sütök semmit :-) Így a legolcsóbb.


Azért néha veszek bolti édességet vagy csokit, de maximum néhány száz forintra jöhet ki átlagban egy napra.

2023. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Cukrot nem ehetek cukor pótlókat se nagyon így edesség üdítő kilőve. Ket kávé meg két röccs házi borból egy nap. 2-300 forint per nap.
2023. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!