Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A borról miért alakult ki az...

A borról miért alakult ki az a közvélemény, hogy úri, amikor totál igénytelen bort és sört inni?

Figyelt kérdés
Mindig ilyen kocsmatöltelékek jutnak a borról és sörről eszembe, vagy kannás boros rockerek. A hosszú ital szerintem eleve igénytelen, és a minőség 40 fok körül kezdődik valahol. Nekem skót whiskey, na az tényleg igényes. Vagy absinthe.

2023. máj. 28. 23:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%
Nem baj az, hogy primitív vagy, de reklámozni nem muszáj.
2023. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%

Ja, kibontottam egy palack 10 ezres Gere Kopárt, mekkora igénytelen vagyok.

De úgy látom még arról sem hallottál, hogy az abszintot nem töményen fogyasztják, hanem vízzel igencsak hígítva.

2023. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
95%
#12: Meg is vagyunk! Ha korábban is tudta volna talán nem irkálna ilyeneket :-D
2023. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Phoney ***** válasza:
93%

„A hosszú ital szerintem eleve igénytelen”... aha, hát erről szerintem inkább a mentális egészség kategóriában érdeklődj ;)


Skót whisky? Amiből 15 ezer alatt már semmi élvezhetőt nem adnak, csak berúgni való májlakkot? Kösz, inkább veszek 10-12e-ért 3 üveg élvezhető bort.


Abszint? Olyan kommersz szeszre gondolsz, ami csak attól "absinthe", hogy ezt írta rá a gyártója? Nagyon szeretem az rendes abszintot, de valszeg még nem itál olyat :) (Mondj egy minőségi márkát, amit szoktál inni... mernék fogadni kisebb összegben, hogy életfesték, aroma, cukor. Igazi művelt úri közönségnek való ;) Ja, most arról nem beszélve, hogy az igazi abszint nem is rövidital, hanem úgy 11-15 fokra hígítva isszák.



A konkrét kérdésre válaszolva, ez a közvélekedés régebben alakult ki, amikor még igazán csak a bornak voltak minőségi hagyományai, illetve amikor a töményekből is elterjedt az igazi prémium kategória (19. század), akkor olyan alkoholizmus-hullám söpört végig a nyugati világon, hogy a töményszeszt automatikusan az alkoholisták italának tekintették (ha igényes töményet ittál, akkor igényes alkoholistának tartottak). Az abszintivást pedig száz éve konkrétan a leglecsúszottabb alkeszekkel azonosították ;)


Az még a közelmúltban is igaz volt Magyarországon, hogy a boron kívül más italnak nem igazán létezett minőségi kultúrája. A mai napig is igazán csak a malátawhisky és a kézműves sör jött fel mellé ilyen téren, illetve kicsit tessék-lássék módon a pálinka. Ha bármi egyébből iszol igazán „úri” tételt, az most is különcködésnek számít.

2023. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
87%
Hosszúhétvége van....Gondolom valami unatkozó alsós vagy, aki hallotta a sulistársa bátyjától, hogy az abszint micsoda keményvonalas ital, apu meg issza otthon a kannásbort.
2023. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, még létezik-e a Hamu és gyémánt című magazin.

Abban volt egy rovat, amelyben szivarozáshoz adtak tanácsokat. Pl. hogy egy adatt fajtához milyen zene illik, miféle sajt, és ital. Gyakran bor volt ez, igaz whiskey is előfordult.

2000 környékén szkenneltem a képeket, akkor találkoztam a lappal. Ezeknek a szivaroknak darabja 20 ezer forint környékén járt. Lehet, mégsem proli dolog bort inni?

2023. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
85%
Így szocializálódtál gyerekként, családi körben ezt láttad valószínűleg legtöbbször és ez maradt meg.
2023. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Minden kategóriában van a rossz és jó minőség. Legyen a sör, bor, vagy egyéb szeszesital. Kár lealacsonyítani bármit is. Tudok olyan sört is inni aminek a presztízse és az értéke mellett több lepárló whiskyje is elbujhat.
2023. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Bocsi, de szerintem nem sok mindenkit érdekel az hogy neked mi igénytelen és mi nem az. Nekem a mulatós zene az igénytelenség, ettől függetlenül mégis van olyan ember, aki azt szereti. A sör és bor sem igénytelen ital, ha legalábbis minőségi piákról beszélünk. Minőségi alkoholba nyilván nem tartozik bele a kannás bor, meg a lóbányai sör sem! Ez tény. 😁 Az meg nagyon tévút és hazugság szagú, ahogy azt állítod, illetve próbálod bemagyarázni, hogy a rockerek többsége kannás bort iszik. Nagyon nem így van!
2023. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Több rockert is ismerek, akik Jägermeister-t, Unicumot, meg minőségi söröket isznak.Pl: Pilsner-t. Persze magyarázhatom ezt annak, aki valószínűleg semmit nem ért a rock zenéhez, meg hangszeren sem tud semmit játszani!
2023. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!