Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A borról miért alakult ki az...

A borról miért alakult ki az a közvélemény, hogy úri, amikor totál igénytelen bort és sört inni?

Figyelt kérdés
Mindig ilyen kocsmatöltelékek jutnak a borról és sörről eszembe, vagy kannás boros rockerek. A hosszú ital szerintem eleve igénytelen, és a minőség 40 fok körül kezdődik valahol. Nekem skót whiskey, na az tényleg igényes. Vagy absinthe.

2023. máj. 28. 23:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

I love rock and roll.

I don't love viszki.

2023. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
86%
A skót whiskey az aztán tényleg nagyon igényes lehet, lévén hogy a whiskey az ír. A skót ital az a whisky.
2023. máj. 30. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
100%

"a minőség 40 fok körül kezdődik valahol"


Aha, tehát te az ital igényességét alkoholfokban méred.

Ezen logika mentén az étel minőségét zsírtartalomban, a zenéét pedig decibelben?

Értelmes ember lehetsz.

2023. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, meg a szőlőt pH-ban, nem?
2023. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, teljesen fogalmatlan vagy az italok világában, ellenben sznob. Az ilyenek a legviccesebbek. Olvass utána, hogy készül a skót whisky és hogy a bor. Mik a technológiák, hogyan készül egy röviditalhoz egy alapszesz. (Ha kell hozzá, a legtöbbhöz kell.) De úgysem fogod érteni. Ha menőzni akarsz meg felvágni, legalább azt tudhatnád, hogy a skótok "whisky"-t gyártanak, a "whiskey"-t Amerikában gyártják. De legyen igazad, sokkal jobb egy több száz éves tehénszaron (tőzegen) gyártott és azzal füstölt valami, mint egy illatos szőlőből természetes módon készült ital. :-) Szerintem te piros Johnnie-nál jobbat még nem ittál, na az tényleg nagyon igényes ám. :D :D :D
2023. jún. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Phoney ***** válasza:
29%

ma 01:16

A whisky-whiskey "különbsége" csak egy olcsó skót marketingfogás 70 évvel ezelőttről, amit 5 évesek módjára nyaltak be az emberek a bárpult mellett. Aki csak ennyit "tud" a whiskyről, az inkább csináljon úgy, mintha nem tudna semmit... [link]


A "sokkal jobb egy több száz éves tehénszaron (tőzegen) gyártott és azzal füstölt valami" meg majdnem olyan sznob baromság, mint a kérdezőé, csak lehet, hpgy ő viccből írta ki a kérdést.

2023. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
19%

25. Ez a komment pont olyan, mint azoké, akik nemzeti ételeken, meg azok HELYESÍRÁSÁN (!) képesek összeveszni, hogy melyikük hogyan hívja ugyanazt az olajban kisütött lisztet, amikor a különbség az, hogy az egyik egy kicsit sósabb, a másikat meg tovább kell sütni.

Jó, lehet ezekről diskurálni, nem azt mondom, de akkor legalább mondjátok ki: sznobok vagytok.

2023. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
77%
Kedves Phoney! Tanulj meg értelmezni, kérlek! Egy szóval nem írtam, hogy nem ugyanaz az ital - bár Amerikában általában más gabonából kezdik készíteni az alapszeszt -, hanem azt, hogy Skóciában whisky-t gyártanak, Amerikában meg whiskey-t. Megnyugtatlak, egyetlenegy skót terméken sem fogod látni azt a feliratot, hogy "whiskey", ha mégis, ne vedd meg!!! Ahogy amerikain sem azt, hogy "whisky". Pont ugyanúgy nem tudod értelmezni a dolgot, ahogy a kérdező sem. A WSET-et a londoni központban végeztem el, és Londonban és itthon lehúztam sommelierként kb. 7 évet mindenféle Michelin-csillagos éttermekben, másik ugyanannyit meg mindenféle jó éttermekben. Az olyanoknak, mint te és a kérdező, adtam el az egyébként eladhatatlan vagy legrosszabb ár/érték arányú tételeket (borból és röviditalból is) mindenféle hülye szöveggel. Pl. hogy a minőség x %-nál kezdődik. :-) Van silver service vizsgám is, ha az mond neked-nektek valamit. Aztán leginkább az ilyen tudatlan főnökök miatt hagytam el a pályát...
2023. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Phoney ***** válasza:
84%

tegnap 23:48

Nem fogom amerikai whiskyn azt látni, hogy "whisky"?;) Aranyos vagy (tekintettel a szakmai hátteredre), házi feladat rájönni, hogy miért. Ezek után a többivel inkább nem is fárasztanám magamat. Hogy hülye szöveggel adsz el rossz ár/érték arányú dolgokat, azt egyébként készséggel el is hiszem :)

2023. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
66%
Pedig nem fogod látni, mert az amerikain csak azt fogod látni, hogy "whiskey". Bármilyen hihetetlen is. Nem kell sokat keresgetni, be kell menni egy italüzletbe, vagy egy nagyobb multiba címkéket nézegetni. Esetleg google pics. Nem vagyok aranyos és nem is szeretnék az lenni. Csak pont ehhez értek. Máshoz nem. Itt látszik, hogy más szint vagyunk, nem az a baj, hogy ehhez pont én értek, hanem hogy nem tudtok/akartok értelmezni. Ellenben egy kiejtésen lovagoltok. A technológiákról jól láthatóan fogalmatok sincs. Hogy hol miből készül a - mondjuk úgy - gabonapárlat. És hogy hol és miért írják e-vel vagy anélkül. Én se szállok vitába senkivel agysebészetről, autószerelésről, burkolásról, erőműépítésről, mozdonyvezetésről, bár érdekel, mert tudom, hogy nem értek hozzá. Ellenben ha építő választ írnak, utánajárok/olvasok és próbálom értelmezni, megérteni a dolgot.
2023. jún. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!