Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mas nem tapasztalja, hogy...

Mas nem tapasztalja, hogy sokkal jobban es tovabb hat egy erosebb sor ( mondjuk 6-7%-os), mint fele olyan erossegubol meginni kettot?

Figyelt kérdés

Persze iszogatasnal tul hamar elfogy, ures pohar mellett ulsz. De en olyan mamoros laza jokedvet erzek egyetlen doboz eros sortol - ekezetem tenyleg nincs -, hogy legalisan meg tudom oldani egy utazasnal, stresszes helyzetben is, hogy egytol elvagyok.

Arra gondolok, hogy nemcsak kevesebb alkoholt viszek be, de pisilni sem annyiszor kell

Most akkora csalodas volt, mikor csak gyenge sort kibontottam (svedeknel csak 3,5 kaphato boltban ezek szerint), es fel liter folyadek ugy lotyog bennem, hogy ezert kar volt. Gondolom ilyenkor jon az, hogy meg egy, meg ketto. Ez tok veszelyes szerintem. Csak az ize miatt erdemes igy.

Szoval azert lovagoltam a teman, hogy vajon a 4-5 %-os sorbol tul sokat ivok nem fogyasztananak-e kevesebb alkoholt, ha egy 7-es sorrel megvaltanak a vilagot, mint normal korulmenyek kozott en



2023. júl. 25. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván jobban hát az erősebb alkohol, kevesebb mennyiségben, mivel hamarabb, rövidebb idő alatt viszed be...
2023. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem erre gondolok. Bort is iszom. Konkretan arra, hogy sornel - legalabbis az osszes IPA, APA es american pale ale, mert csak a komlo izet szeretem -, fellep egy ket oraig is tarto derus nyugodt erzes. Tomenytol plane nincs. A bor hasonlo, de hiaba erosebb, nem igy hat. Erre probaltam ravilagitani. Kevesbe artva a majnak masok is lehetnenek kevesebbtol hepik, reszegek akar.
2023. júl. 25. 19:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Es american indian pale ale. De nem sznobkodni akartam, egy bak sortol is talan.
2023. júl. 25. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:

A sör egyik fő összetevője, a komló a kenderfélék csoportjába tartozik, és ez felerősíti az alkohol hatását, így hiába van a sörben kevesebb alkohol, mégis hamarabb és jobban megérzed a hatását, mint a töményekét! De a sörök se ütnek mind egyformán, ez függ az alkohol mennyiségétől, illetve a komló mennyiségétől és fajtájától is! Illetve ha nem is annyira jelentősen, de valamennyire a szénsav is dominál, így például a sör után a pezsgő a második legütősebb ital, legalábbis amik hamar éreztetik a hatásukat!

Gyakorlott sörivó vagyok, de 5%-ot én már nem nevezném gyengének, bár berúgni nem akarok, de a spicces mámoros állapot miatt nálam az az alsó határ, mármint a kedvenc söreimből! De mint mondtam, a komló is sokat dominál ezen a téren, így tapasztalatom szerint hétköznapi sörökből például a Borsodi Mester az egyik legütősebb, de a Dreher Bitter Lager is nagyot üt, gyengébbekből pedig az Arany Ászok is hamar kezdi éreztetni a hatását!

Heineken - na azzal vigyázz! Igazi komló nincs is benne, csak kivonat, de mégis hamar fejre állít, másfél-2 üvegig vagy dobozig semmi, aztán hirtelen egyszerre boaaa- taccs!

A Dreher IPA meg hiába erősebb kicsit (5.4%), a gyengébb vagy kevesebb komló miatt alapból nem üt annyira, mint az előzőek!

Az extrém erősségű sörök pedig nem feltétlenül ütnek ki, mivel vannak olyanok is köztük, amiket az ízük miatt eleve meg se bírok inni, például: Borsodi Bivaly, Argus Strong, vagy Delirium Tremens !

2023. júl. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!