Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen gyümölcsdaráló/aprító...

Milyen gyümölcsdaráló/aprító ajánlott alma cefre elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

Előző évben felcikkeztem és pektinbontót adagoltam hozzá, aki kifőzte megemlítette, hogy szerinte túl nagy darabokban maradt benne az alma.

Ajánlanátok konkrét terméket az alma aprításához? Tavaly közel 300l cefre volt.


Amiket kinéztem:

1. Kézi 7 literes [link]


2. Elektromos [link]


Esetleg más, ami bevált? A keret max 60-70 ezer. Olyan kellene, ami biztosan nem rozsdál.



#cefre #Gyümölcadaráló
2023. aug. 5. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Az ismerőseim körébe nagyon sokan főzetnek pálinkát,mi is.

De olyat még nem hallottam, hogy aprítógéppel aprítanàk.

Esetleg késsel kettévàgják,ennyi.

Szerintem semmi adalékanyagot nem adnak hozzá,esetleg cukrot.

Pektinbontót biztos hogy nem.

2023. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Ha nincs rá keret akkor ágdaráló. Annak viszont a késeit az almasav szépen elmajszolja idővel.
2023. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ki van forrva, akkor turmixold meg, és nem lesznek nagy darabok. Én csináltam a festékkeverő elvén működő, de nyilván sokkal használhatóbb, éles szerszámot, amit fúrógéppel lehet forgatni.

[link]

Ha már pénzt költesz rá, akkor nehogy már kézi hajtásút vegyél. Legalábbis, ha komolyabb mennyiségről van szó.

Ilyen elven működő motoros, mint amit linkeltél, nincs semelyik ismerősömnek, nem tudom, mennyire használható.

Nekem egy ilyesmi 4 késes ágdaráló van (2 kés egy tárcsán, 2 pedig felfelé áll):

[link]

20 E-ért vettem használtan kb. 6-8 éve, almát és birset darálok vele. (Főleg a birs volt kínos kézzel.) A tetejét lehajítottam, és csináltam rá egy műanyag kanna aljából egy békanyelves visszacsapó tetőt a lyuk elfedésére, mert bizony keményen visszadobálja a darabokat. (Ideiglenesnek készült, az eredeti tölcsér átalakításáig, de azóta is így használom...) A belsejében lévő dolgot, ami az ágak elfordulását gátolja, ki kellett flexelni, mert a birs beragadt rendszeresen.

De olyanra ledarálja pár perc alatt, hogy múltkor, mikor úgyis kellett darálni 4 vödör almát, a pitébe való almát is ezen küldtem át (az elején, mikor még tiszta volt), nehogy már kézzel reszelgessem...

Minél apróbbak a darabok, annál gyorsabban beindul, annál kevesebb idejük van a rothasztó baktériumoknak rossz irányba vinni a dolgokat.

2023. aug. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A jofogásos link jó lehet.

Egy mázsa almát mire letekersz kézivel szidsz mindenkit.

Ágaprítót is sokan használnak almára,birsre.

2023. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. aug. 7. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

nekünk ilyen van, tökéletesen megfelel

2023. aug. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!