Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az 50 fokos házipálinkát,...

Az 50 fokos házipálinkát, hogy lenne célszerü hosszú évekre elrakni hogy megőrizze alkoholtartalmát, illatát és zamatát?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én így csináltam: Sötét színű üvegben.parafadugó+viasz(a megolvasztott méhviaszba bemártottam a ledugózott üveg nyakát)és ezt azóta egy sötét papírzacskóban tartom.Lehet,hogy nem kell neki ekkora faxni,de én kb 25 évre szeretném elrakni.
2010. okt. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy jól zárható legyen és ne műanyag palack,hanem üveg.Én megcsináltam ágyasnak.Aszalt barackot meg mézet raktam bele.A 3éves pálinkámra járt az egész utca összes jómunkásembere.
2010. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:

Jól záró dugót használj és ahogy mondták, öntsd le viasszal. Pecsétviaszt ajánlok (művészellátókban van, 300 Ft-ból szerintem kijön 4-5 üvegre való), mert nehezebben sérül és jól zár.


Tudok 70%-os párlatokról, amiknek így lezárva csak a tizedük párolgott el 100-120 év alatt, és az ízük is kifogástalan.

2010. okt. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A házipálinka tök jól megvan saját magában rengeteg ideig, egyszerűen légmrentesen lezárod és akár el is felejtheted, majd a következő hozzánk hasonló okos nemzedék kiássa 35 ezer év múlva és majd minket is intelligensnek fog tirtulálni. :)
2010. okt. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alkoholfok a térfogatszázalékos alkoholtartalom kétszerese. Azaz a te 50 fokos pálinkád csak 25%-os (Forrás:

[link] szemét, nem érdemes eltárolni.


Ha 50%-osra gondoltál, akkor kérlek írd azt. Mindenképpen üvegben tárold, ne műanyagban, parafadugóval, és lehetőleg fénytől védett helyen, hogy az aromák és illóolajok ne degradálódjanak fotolitikusan.

2010. okt. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:
A degree proof nagyon nem ugyanaz, mint a magyar "szeszfok". A magyar nem használja a proof fogalmát.
2010. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!