Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Gyógyszer után mennyi időt...

Gyógyszer után mennyi időt kell várni az alkoholfogyasztással?

Figyelt kérdés

Nem szoktam inni. Meg volt beszélve mára pár barátnőmmel egy szolid koccintás, de nem tudom, hogy merjek-e inni.

Most vettem be egy fájdalomcsillapítót a hidegfront miatt, 4 óra múlva viszont koccintanánk.

Inkább válasszak mentes verziót?


2023. aug. 30. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
A paracetamol, ibuprofen, vagy diklofenák tartalmú, vény nélkül kapható láz- és fájdalomcsillapítók alkohollal történő fogyasztása jelentősen megemeli a gyógyszerek máj-, gyomor-, és bélkárosító hatását. Emiatt ezekre tilos alkoholt inni!
2023. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Gyakorlati tapasztalat, hogy akár sörrel is beveheteted a fájdalomcsillapítót, nem lesz semmi baj. Csak antibiotikumra, illetve pszichoaktív gyógyszerekre nem szabad inni.
2023. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
4 óra kevés, legalább 8 órát kell várnod, de inkább egy fél napot.
2023. aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz egy szolid koccintástól. Nem megy tönkre a májad!
2023. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen gyógyszer, és mit innátok, milyen mennyiségben? Ill. mi van a betegtájékoztatóban? Ezektől nagyon függ. Nagyon gondold meg, nekem a legrosszabb tapasztalatom alkohollal egy 20 évvel ezelőtti eseményből fakad, amikor fájdalomcsillapítóra ittam.
2023. aug. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És mennyit ittál, mit, hány óra elteltével, 5-ös?
2023. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

fél szem algopyrinre ittam kb. 5 óra elteltével vodkát, nem töményen :/

most őszintén picit aggódok, de remélem nem okoz gondot

2023. aug. 30. 22:37
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Így van csak magyarosan,sokan a fájdalomcsillapítót is pálinkával veszik be.
2023. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajta a betegtájékoztatón, hogy nem lehet rá inni, akkor nem lesz bajod.
2023. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az Algopyrin tabletta egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

Alkalmazása alatt szeszesital fogyasztása kerülendő, mivel az alkohol hatását erősítheti.

2023. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!