Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A cefrét át kell keverni...

A cefrét át kell keverni mindennap?

Figyelt kérdés
Tiszta almacefrém van most csinálok először pálinkát és valaki azt mondja hogy nem kell keverni egyáltalán mert kimegy belőle az alkohol, valaki pedig azt hogy cukrozás után a következő 2 hétben mindennap át kell keverni. Keverjem vagy ne? Már 5 napja le van darálva és ma cukroztam be

2023. szept. 4. 17:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve azt is mondták nekem hogy az első 2 hétben keverjem mindennap utána pedig hagyjam lezárva főzésig
2023. szept. 4. 17:13
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy lehet úgy nekiállni, hogy fingod sincs a folyamatról? :D
2023. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Cukrot minek tettél bele?...
2023. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mit kéne csinálnom, a 30 verzióból hagyatkozzak az egyikre? Ha nem állok neki és nem csinálok valamit akkor sose fogom megtanulni. Én mindenben ilyen vagyok, ha nem kézzel csinálom akkor nem tanulom meg. Cukorban mindenki egyetértett hogy kell bele egy kevés. 210 liter cefréhez raktam 4kg cukrot, a neten 100 literhez irtak 5kg-ot de azt már én is sokaltam mert nem cukrot szeretnék inni. Igazából a kérdésemre választ azóta se kaptam
2023. szept. 4. 18:42
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Az intenzív erjedés során napi 2-3-szor is át kell keverni, később amikor csendesedik elég egyszer is. Amikor az erjedés véget ért, minnél előbb ki kell főzni, nem tárolgatni.
2023. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Naponta egyszer át lehet mozgatni, de ügyelni kell, hogy jól szellőző helyiségben legyen a mérges gázok miatt.
2023. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, fedett teraszon van tehát ott nem lesz gond a szellőzéssel. Nagyjából 3 hétre gondoltam vagyis annyit olvastam és annyit is mondtak nekem hogy utána lehet főzetni
2023. szept. 4. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Keverni hülyeség, elég megköröztetni, de igazából semmi baja nem lesz neki attól, ha hagyod a francba, csak ennek előfeltétele a tökéletesen záró fedél és egy kotyogó, vagy legalább egy harmad befőttes üveg ecetes vízbe vezesd ki egy hipózott szilikoncsövön.
2023. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
57%
Nem kell naponta kevergetni. 3 naponta belfordítod a tetejét. Aki a kevergetést mondja árulja már el mi szükség rá minden nap? Semmi értelme. A teraszon tartani nem túl jó a meleg miatt . Takard bugyolákd be hogy nap ne melegítse.
2023. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Árnyékban van, nem éri a nap sosem mert a terasz egy eléggé eldugott kis zúg, fák veszik körül
2023. szept. 9. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!