Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 3 és fél hónapja lejárt...

3 és fél hónapja lejárt soproni üveges sört, még megszabad inni?

Figyelt kérdés
Nem lesz tőle bajom?

2023. szept. 5. 13:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egy kicsit érződik a szagán a lejárat, de az íze nem annyira rossz.
2023. szept. 5. 13:38
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Ha lehet rajta érezni, én nem innám meg.

Kicsit savanykás, amikor már nem jó, szerintem úgy nem lehet élvezni.

2023. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Semmi baja nem kéne legyen, mazsola és zöld dió jegyek jelennek meg benne, ami az érlelt sörökre jellemző, lagernél ízhiba, de ennyi, semmi baja, full steril cumó.
2023. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen. Nem is romlott íze van, hanem inkább "érett" . Egyébként a sima soproni klasszikus, de ha nem kell 1-2 óra múlva wc-re mennem megiszom, mert van 6 darab amit ingyen kaptam :D Kár lenne kiönteni.
2023. szept. 5. 14:02
 5/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

Nem tudom, hogyan aránylik a teljes felhasználhatósági idő ehhez a három és fél hónaphoz, de nem aggódnék miatta.

Ez nem olyan, mint amikor lejárt húsfélétől lett beteg valaki. Sörnél, ennyi idő alatt vagy semmi, vagy kisebb minőségi változás, de szerintem én inkább észre sem venném.

Spájzban volt elfekvő dobozos, mintha mi sem történt volna.

2023. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól függ ki gyártotta, és hogy hogy volt tárolva. Megromlani nem tud. Legfeljebb öreg íze lesz.
2023. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nincs annak semmi baja még.
2023. szept. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Winkler előfordul, hogy tizenéves, eredendően alsópolcos söröket kóstol, és nagyon ritka, hogy "elromoljon" bennük bármi is. Inkább csak elveszti a karakterét, már ha egyáltalán volt neki, és frissítő sörösség helyett ezek az aszalódott ízjegyek jönnek, ami egyáltalán nem rossz, teljesen élvezhető, szoktuk is szeretni. Az összes gond annyi vele, hogy tényleg nem azt várná az egyszeri fogyasztó az adott cimke mögötti tartalomtól, és ha pont nem nézte a szavatossági időt, akkor elég valószínű, hogy beleég a memóriájába a meglepetés, főleg ha az egyik kedvencéről van szó. Utána már hunyoroghat a cimkére erősebben is, az élmény beépül. :)

Ittam már lejárat előtti nagyon akciós jó nevet, ami világosan kezdte hozni az érlelt sör ízeket, és a maradék friss ízek is halvány árnyékai voltak a megszokottnak. De előfordult, hogy viszonylag kőkeményen komlózott drágábbat vettem lejárat előtt akcióban, és nyugodtan rásaccoltam volna még egy évet, hogy talán akkorra már megindul a lejtmenet: teljesen friss, a fajtákra jellemző illatok és ízek, köszönhetően valószínűleg a csomagolási fegyelemnek (zárt, oxigénmentes átfejtések és fejterek), meg esélyesen némi többlet-antioxidánsnak. Idővel persze azt is utoléri a sorsa, főleg ha szobahőn van tárolva. Egyébként ha találsz mondjuk valami jó neipát, ami friss szállítmánynak tűnik, akkor megérheti venni rögtön hármat: az elsőt kóstolod, hogy tényleg agyonvág-e a komlóbomba, a másik kettőből meg az egyiket a hűtő mélyén, a másikat simán kint valahol, kamrában vagy ilyesmi, tárolni egy évig legalább. Ha ott az ideje, akkor két nagyon tiszta, teljesen egyforma pohárral összekóstolod, és végigveszed magadban, hogy milyen az egyik, milyen a másik. Elég sok különbség valószínű, és ez csak amiatt az egyébként nem túl nagy különbség miatt, amit a pár foknyi hűtés lassít néhány elkerülhetetlen átalakuláson.

2023. szept. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Phoney ***** válasza:
96%
Amíg az íze alapján van gusztusod meginni, addig bátran megihatod.
2023. szept. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

#8#

Nekem is szinte azonnal Winkler jutott eszembe a kérdés kapcsán, küldözgetik neki a söröket tesztelésre, amit nem tud időben "feldolgozni", és több műsorban is volt már, hogy jó régen lejárt szavatossági idejű söröket ittak meg, és egyszer sem volt ihatatlan (nyílván, akkor nem inná meg), legfeljebb rossz véleménye volt róla, ami azért előfordul a szavatossági időtől függetlenül is nála.

A dumája miatt nézem a tesztjeit, a véleménye sokadlagos, főleg, ha maláj sörökről alkotja.

2023. szept. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!