Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ajánlanátok valami finom...

Ajánlanátok valami finom bourbont ami hasonlít a Jim Beam-hez?

Figyelt kérdés

Árkategória nagyon nincs, talán 20-25k/üveg.


2021 óta volt egy üveg Jim a hűtőben, havi 1x-2x jól esett este kis szódával, vagy vendégeket megkínálni, mostanra fogyott el, szerintem az új esztendőt már nem éli meg.


Vennék valami szofisztikáltabbat, hogy új dolgokat próbálhassak ki, de az az igazság, hogy a Jim Beammel sem volt semmi bajom, szóval maradnék a bourbon vonalon.


Ha van Japán alternatíva, azt preferálnám, de nem kizáró ok.



nov. 30. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Stallone után szabadon...BULLEIT Bourbon.
nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
90%
Ha ízlett a Jim, akkor kb. bármilyen bourbönt kipróbálhatsz. Igazán hasonlót nehéz ajánlani, mert amióta 2015-ben megvették a japánok, a Jim Beam ilyen "kasztrált", szétfinomított bourbon lett, amilyenek azelőtt a noname sajátmárkások voltak. Az értelmesebb márkák ennél mind markánsabbak így vagy úgy, majd meglátod, mi ízlik. A Bulleit jó kezdésnek.
dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2)

Ez a 2015-ös dátum különösen megütött, mivel ezt az üveget még 14-ben, vagy 15-ben vettem egy nyaralás alkalmával, csak mivel évekig nem éltem Mo-n, bedobtam a spájzba, és az 21-es hazaköltözésem óta van használatban. Az üvegen gyártási időd nem találtam, de állítólag 4 évig érlelték, tehát 2010-2011 körül készülhetett.


Ebben a kontextusban ez a régi Jim mihez hasonlíthat?

dec. 1. 11:52
 4/5 Phoney ***** válasza:
A legjobban a Knob Creek bourbönhöz, mivel az kb. ugyanaz a whisky érettebb formában. De amúgy a Bulleit is elég közel áll hozzá.
dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
dec. 1. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!