Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A white label Jim Beam mióta...

A white label Jim Beam mióta ennyire ihatatlan?

Figyelt kérdés
Vettem egy üveggel ma steak-hez, mint az egyik kedvenc whiskey-m 2001 óta, de már nem ittam vagy 2 éve, nagyjából semmit. Erre rendesen rosszul lettem tőle. A gyomromban nehéz, akart visszajönni, ami a legrosszabb alkoholokra jellemző, és ha nem vidám leszel tőle, hanem depis vagy álmos, az szintén a legrosszabb minőségű alkoholok velejárója. Emellett az illat szerintem aroma, mert az a régi, de az íz teljesen más. Az illat az a mandulás mély jeges tölgyfahordó, ami a Jimmy klasszikus illata, de mintha illóaroma illatot csepegtettek volna valami moslékba. Nem tudom, hogy kiöntsem a WC-be, vagy felüssem valamivel és úgy megigyam. Már az is gyanús volt, hogy 0,5-ös az üveg, így az olcsóbb embereket megcélozva. Többet biztos nem veszek.
2018. okt. 6. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt a mondatot nem nagyon értem, hogy már az is gyanús volt hogy 0.5-ös az üveg. Van 0.5-ös is meg 0.05, 0.2, 0.35, 0.7, 1, 1.5, és 3 literes is belőle. Amúgy 2016-ban változott meg az íze meg egy kicsit az üveg formája és cimkéje is. A régi fehér Jim Beam egy nagyon karakteres de ugyanakkor kezdő whiskyfogyasztók számára nagyon nyers, karcos, csípős bourbon volt míg a mostani a szöges ellentéte olajosabb, sokkal könnyebb lenyelni de a karaktere közelít a nullához. Gondolom te egy veterán bourbonos vagy ezért érezted szarnak a mostani verziót, joggal. Akik viszont csak most ismerkednek a whiskyvel azoknak szinte biztos jobban bejön a mostani. Őszintén megmondom én mikor életembe először kb. 7 éve ittam whiskyt nekem is kegyetlen karcos, csípős volt a régi Jim, míg mostanra már én is többre értékelném a régi verziót ehelyett :(
2018. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Én mondjuk nem nagyon értem, hogy egy legeslegalja kategóriájú whiskytől mit várnak egyesek.
2018. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
100%

Ami az ízét illeti, az pontosan úgy van, ahogy az első leírta. (Sajnos hasonló áron már nem árulnak a régi Jimhez hasonló whiskyket, esetleg a literes Four Roses-t próbáld ki.)


A hatása, ha veled ilyeneket csinált, akkor nem az új Jimmel van bajod, hanem vagy az alkohollal, vagy ennyire élénken hatnak az érzéseid a közérzetedre. (Mint amikor az ember azt hiszi, hogy mérges gombát evett, vagy valami undorító dolgot eszik, és ettől rosszul lesz. Ugyanígy amikor gagyinak érzed az alkoholt, placebo alapon szarul is lehetsz tőle. Nem beszélve a „vidám/depis/álmos” dologról, ami eleve nem az ital összetételén múlik.


A leggyakoribb kiszerelés egyébként a mostaniból is a 0,7-es, az más kérdés, hogy melyik bolt melyiket választja. A régiből is volt 0,5-ös.


ma 13:49

Én meg azt nem értem, ennek mi köze a kérdéshez. Hogy szabályos whiskyn belül milyen minőségi kategória, az az élvezeti értékén kívül semmin nem változtat. A hatása szempontjából ennek utoljára valamikor 100 évvel ezelőtt lett volna jelentősége egy whiskynél.

Amúgy szerintem fogalmad sincs, hol kezdődik a „legeslegalja kategóriájú” whisky, akár legálisan, akár a gyakorlatban.

2018. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A legalja kategóriától azért nagyon messze van a Jim Beam de mostanság sajnos ebben az árkategóriában se lehet értelmes whiskyt venni, nem csak bourbont de scotch-ot se. Sőt azoknál még rosszabb a helyzet, már a 12 éves Ballantines meg a Black Johnnie se az igazi pedig azok már magasabb árkategória.
2018. okt. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hát én nem vagyok valami nagy szakértő, én "csak" szeretek egyes whiskey-ket, gyakorlatias ember vagyok, ez van :) Én Jack kedvelő vagyok, a szülinapomra a bátyámtól kaptam egy üveg Jameson-t, és igen díjaztam :)
2018. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!