Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy nőnek "illik" inni, HA...

Egy nőnek "illik" inni, HA nem rúg be?

Figyelt kérdés

dec. 10. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem illem kérdése. Nőként, ha akarok, akkor iszom alkoholt, ha nem akarok, akkor nem iszom. Pl. ha a találkozó után vezetnem kell. Vagy nem kell vezetnem, de még aznap van valami fontos dolog, amihez hiába nem rúgok be, de tiszta fej kell (pl. üzleti tárgyalásom van ügyfelekkel este 6-kor)

Ezen kívül lehetnek nők, akik azért nem isznak soha alkoholt, mert zsigerből gyűlölik. Ez nem illem/etikett kérdés. Még házasságkötés ceremónián is kihagyható, és vagy teával, vagy kölyökpezsgővel helyettesíthető.

Én mindig megvetem azokat, akik nem tudják elképzelni az életüket alkohol nélkül, és kötelezően muszáj inni, ha az ember velük találkozik (és akkor már csakazértsem iszom egy kortyot sem). A vendéglátó (és senki sem a Földön) nem kényszeríthet semmire sem, amit én magamtól nem akarok megtenni.

dec. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Persze, bárkinek illik inni. Ahogy az előző válaszoló is írta, ez nem illem, pláne nem annak a függvénye, hogy most nő vagy-e vagy sem.


Az illem kérdése inkább bizonyos szituációkban jön elő, hogy illik-e inni halotti tor közben, vagy nem tudom én, túrázás közben. Vezetés közben mondjuk kifejezetten tiltott is, érthető okokból.


Én személy szerint egyszer-kétszer kitapasztaltam, hogy milyen részegnek lenni, na én ebből nem kérek, és csak annyit iszok, hogy a feszültség kimenjen belőlem, de többet nem igazán. Szeretem azért többé-kevésbé józannak tudni magamat.

21/F

dec. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit NEM ILLIK, az berúgni, de ez nemtöl független, mindkét nembeli borzasztó gusztustalan részegen.

Kultuláltan inni meg mindenkinek illik, amít tudja a mértéket, de nem kell, ha jól esik egy-két pohár valami, az rendben van, ha meg nem, nem akar inni, az is.

dec. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak a nőknek?
dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Ez Szaud-Arabia, Szabolcs, vagy hol eltel az elmult evtizedekben?
dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem illem kérdése, ugyanakkor én sosem iszom semennyit mert alkoholista, bántalmazó apa mellett nőttem fel. Ugyanezért nem is dohányoztam, ki se próbáltam, egyszerűen rossz emlékeket idéz.

Ennek ellenére sok győzködést, leszólást, beszólást, megvető pillantásokat kaptam ezért. Szóval valójában divat illemből inni, elfogadni ha kínálnak egy kis házi pálinkával mert sértődés van a túloldalon.

dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem illem kérdése.

Mondhatsz igen, mondhatsz nemet vagy csak egy kis kostolót.

Szerintem addig nincs gond, amíg az ember tud viselkedni. Kortól nemtől függetlenül.


Az én társaságomban nem isznak sokan és mértékkel fogyasztanak. Piroskás arcuk, jó a kedvük és kultúráltan tudnak beszélgetni, képben vannak a témákkal.


Ahogyan pedig én "alkoholizálok" :

CherryQeen bonbon vagy diannás cukor.


Mindenhol nemet mondok alkoholra, üdítővel koccintok.

Voltak sértődések adott helyeken, szerencsére kevés ilyen eset volt. Nem hatottak meg.


Tudod miért, kedves 6-os?

Mert értelmes ember elfogadja a nemet, vagyis a másik ember döntését.

Lehet ideje elgondolkodni milyen emberek társaságában vagy jelen.


Nálunk még a partnercéges vacsoráknál se volt sértődés, ha nemet mondtam az alkoholra. S tetszett, hogy a döntésemet elfogadták, tiszteletben tartották. Jó embert választottam. Akármit egyeztetünk odafigyelőek, együttműködőek, rugalmasak.


Az is érthető, ha lelki eredete/oka van annak, hogy nem fogyasztasz.


Megértem. Papám például alkoholmérgezésben húnyt el, pár évesen láttam vérben ázva. S mesélhetnék.


Nem maradsz le semmiről, mert nem cigizel, nem fogyasztasz alkoholt stb.

Viszont tanulj meg nemet mondani, mert lélekben ez se egészséges.


Aki pedig nem hagyott a témával más eseménykor:

Kivettem kezéből az italt, figyelmeztettem "megiszom, de te takarítasz. Oké?"

Amint leért gyomromba az első korty jött is vissza. Megtöröltem számat, kezébe nyomtam a szalvétát s mondtam "én szóltam, kellemes takarítást. Lépek, mert undorodok a hányástól. Gomdolom nem akarsz nagyobb mennyiséget takarítani. "



Régen huszonéves korom elején, amikor csak csendben maradtam úgy tettem, mintha innék egy kortyot és átadtam valamelyik barátnak vagy ha családi esemény volt, akkor mamámnak vagy anyumnak,apumnak.

Mindig mosolyogtak, hogy megint sumákolok.

Viszont idővel már a szaga is felkeverte gyomromat.


Tizenévesen jól bírtam, sose hánytam, másnapos se voltam.

Monthatjuk, hogy kinőttem.

Egyszerűen nem kívánom.


Sokan, akik régről ismernek meg is lepődtek, hogy se cigi, se kávé, se alkohol nincs jelen az életemben.


15 év alatt 4x "ittam", az is egy kiskanálnyi kóstoló volt.


Kérdező, ahol ital van senki nem fog rossz szemmel nézni rád, ha iszol mértékkel.


Ha viszont pl jelen van egy kiszemelt pasi, aki nem iszik, jobban jársz, ha kihagyod a piát.


Az értelmesebb alkoholt nem fogyasztó faszik szemében nem vonzó egy ittas nő.

dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!