Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Több ezer ital van a világon...

Több ezer ital van a világon és nem tudom melyek a finomak. Mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Ahányszor italcentrumba megyek, egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy nekiálljak keresgélni, mik vannak még a polcokon, (van vagy 200 fajta pia) mert biztos volna pár ital amit szeretek, csak nem tudok róluk.


Volna rá igényem, hogy kéthavonta vegyek valami drágábbat, különlegesebbet, de nem tudom hol kezdjem.


Aki több mindent ivott már, tudna ezekhez hasonlót, esetleg különlegesebbet ajánlani?

- Unicum

- Tátra tea (barackos)

- Barack pálinka

- Diólikőr

Itthon összeöntögetve:

- Pina colada

- Vodka + narancs

- Őszilé + szörp + vodka

- Vadász


Fontos, hogy ne legyen émelyítően édes, mint pl az ötputtonyos bor vagy mint a likőrök többsége. Whiskeykre is kíváncsi volnék, de amiket eddig ittam, volt valami utóízük, magamtól még nem vettem, csak ajándékba kaptam azokat. Pedig nem a legolcsóbbak közt voltak.


Esetleg vodkából mit tudnék még kikeverni, ami tényleg finom és nem túl édes?

Tömények, keserűlikőrök érdekelnek elsősorban, hogy milyeneket keressek.

Pezsgőféléket, cidereket, nem szeretem.


dec. 15. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon szeretem az ilyen kérdéseket, mert ugye a fene se tudja, hogy mi ízlene neked. Max azt tudom megírni, hogy én mit szoktam inni: pálinkát. A körtét és a barackot nem szeretem, ami szokott lenni itt-ott és bejön az a birs és a meggy, esetleg a szőlő. De ha megteheted és hozzájutsz akkor a favoritom a bodza!
dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mind finom.
dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért írtam le ezt a néhány piát, hogy legyen egy elképzelés az ízlésemmel kapcsolatban, és ha van akinek szintén hasonló mint nekem, ajánlhatna valamit.
dec. 16. 07:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyes pálesz, ma este leküldök fél litert :) amúgy sörözni szoktam csak.
dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!