Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Londonban milyen különleges...

Londonban milyen különleges ételek, italok vannak amiket érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 25. 15:53
 1/2 anonim válasza:
100%
Én 3 dolgot nagyon szerettem, úgy hogy nagyon kevés dolgot próbáltam ki sajnos. Az egyik a tequilás sör, a másik az indiaiaknál lehetett kapni csípős fűszeres kesudiót, illetve volt egy fajta gyorséttermük, ahol marha olcsó volt a csibeburger menü, és nagyon jól fűszerezték a sültkrumplit :D
2019. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Cheesecake, cross buns, buttered croissant, flapjacks, chelsea buns, profiterol, brioche

Akkor vannak fahéjas csigák, muffinok, fánkok, piték...


Ham/bacon sok változata, de ezek nem olyanok mint itthon, ja és hozzá angol mustár kötelező. Vintage mature cheddar, lehetőleg a legérettebb változatát (7+), Stilton sajt.


Rágcsákban mindent amit itthon nem lehet kapni. Kettle chips variánsait, de a Walker's se rossz multipackban. Beef jerky (nagyon rossz számomra). Gabonapehelyben az angol Cini Minis sokkal finomabb. A lekvárokban a Bonne Maman a legfinomabb.


Italok: j2o, Pepsi és Coca Cola olyan ízesítései ami itthon nem kaphatóak. Fekete teák feltétlenül. Nem tudom, hogy milyen márkájú volt, de lehet kapni azt alkoholos teát aminek hasonló íze van, mint a Cuba Libre-nek. Az nagyon finom, ha jól emlékszem egy hajós kapitány a logója. Bailey's-es kávé fémdobozban. Sörökből a belga sörök olcsóbbak kint, érdemes ott kipróbálni. Vannak ilyen cider szerűségek, az se rosszak, viszont rendes ciderben csak két változat van a legtöbb helyen: apple és blackcurrant (ami nagyon rossz) a Bacardi Breezer kezd kimenni a divatból, ahol voltam ott a környéken már egy nagyobb áruház se forgalmazza. Most divatja van a pezsgő/habzó boroknak, talán azt érdemes kipróbálni, de az angol borok...no comment. Cranberry juice meg az ilyenek finomak.


Halak: mindent. Mondjuk a füstölteket nem igazán kedvelem. Amit feltétlen ki kell próbálni: tuna steak, anchovy (pizzán is finom), rainbow trout (hasonlít a lazacra). A halakhoz jól megy a samphire, ami nekem az egyik nagykedvencem lett.


Főételek: menj végig a gyorsfagyasztott vagy hűtött soron, minden ami gusztustalanul néz ki, azt kipróbálhatod élőben is, de ugyan olyan ratyik lesznek. Nem igazán van normális ételük. A sausage-uk is vmi borzalmas számomra. Talán a krémleveseik nem rosszak. Zacskós/dobozos levesekből sokféle van, a Kabuto, Naked, Pot a favoritok a többségnek.

Amit érdemes kipróbálni az a Curry, sokféle van és van egy angol verziója, talán a madras.. ebben nem vagyok jártas. Burrito-k meg az ilyen mexikói kaják se rosszak. PizzaHut, Domino's pizzáit is érdemes kipróbálni, bár nem vágodok hanyatt tőlük. Sőt, némelyik fagyasztott pizza jobb. Talán ami náluk közkedvelt, az a darált húsos pizza. Nagyon fura ízűek...

A meki, kfc és burger king-nek is másabb az íze, olcsóbbak és jobbak. Kebab néven vehetsz gyros-t, de én ízetlennek vélem. Ha látsz, feltétlenül menj be egy török boltba, az a mennyország. Rengeteg újdonsággal találkozhatsz, viszont sok dolog van ami megegyezik a magyarok ízlésével, sőt sütemények és a pékáruk majdnem megegyeznek. A török kenyér annyiban különbözik a magyartól, hogy lapos, de ízre ugyanaz. Angol boltokban nem igazán fogsz normális kenyeret kapni. Ja a török nasik meg gyümölcslevek nagyon finomak, különleges zöldségeket/magokat/gyümölcsöket is lehet kapni, ami vagy bejön ízre vagy nem.


Most ennyi jutott az eszembe, de Londonban jobban csípem a sokszínűséget, főképp a keleti kaják terén. Talán, amit nem nagyon ajánlanék, az a jamaikai szószok/fűszerek/előre beízesített húsok/zöldségek. Ja meg hogy vigyázni kell az angol péksütikkel...hmm májas/húsos töltelékű piték és lepények az édes sorban...yummi...

2019. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!