Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van itt olyan, aki szeret...

Van itt olyan, aki szeret régi, különleges, drága italokat gyűjteni?

Figyelt kérdés

jan. 3. 12:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjteni italokat? Bro, én nem gyűjtögetni, hanem meginni szoktam őket.
jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
#2 Én az italokat megiszom, de az üvegeiket gyűjtöm.
jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyűjtöm egy idő után megiszom vagy elajándékozom
jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Basszus ennyi alkoholistát! :D
jan. 3. 13:42
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Mégis mi értelme?! Meg kell inni. Meg aztán egy 10E-s whisky pont úgy néz ki mint egy 60E-s.
jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lefotózom az üveget, aztán elfogyasztom a tartalmát. Szinte mindig mást veszek, jellemzően whiskyt, megismerés céljából. Gyűjteni luxus, az üres üvegektől pedig nem férnék el.
jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És ha valami régi évjáratról van szó?
jan. 3. 15:52
 9/16 Phoney ***** válasza:
100%

Akkor egy szép napon max. valaki más fogja meginni helyetted :D


Én kb. 11 évig foglalkoztam komoly hobbiként prémium rövidekkel, de sose vettem olyat, amit nem akartam meginni. (Na jó, olyan szédítően drága dolgok sose voltak közte, a legdrágább is 40-50 ezer lehet mai áron.) Persze, van, ami kár beléd, ha nincs meg hozzá a műfajban a kóstolási tapasztalatod vagy a minimális háttértudásod, hogy valójában mitől olyan érdekes az adott tétel.

jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a Hortobágyi Hídi Vásáron láttam egy ilyen gyűjtőt, aki árulta is ezeket.

Amikor megfogtam a boros palackot a tűző napsütésen, volt legalább 50 fokos. Amikor megkérdeztem a jóembert, hogy mi a túró miatt szeretne 7 deci szennyvízért 80 ezer forintot kapni, akkor nem is értette a kérdést.

Levezettem neki, hogy az a bor amit árul, bár különleges évjárat, de egy óra alatt a tűző napon szennyvizet csinált itt belőle, mert megbuggyantotta a melegen. Még ha addig jól volt tárolva, akkor is! Azt végig 16 fok környékén kellett volna tárolni. Még a kindertojást sem forgalmazzák nyáron, mert megolvad a csoki. A bor meg tönkremegy. De a barom ezt nem tudta...

Drága és különleges italokat emiatt nem veszek. Nem lehetsz biztos benne, hogy valaki az évek során nem szart-e nagyívben a minőségbiztosításra, és nem tette-e tönkre 1 óra alatt a tűző napon. Mert utána már csak az üvege értékes...

jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!