Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az év eleje óta, hetente...

Az év eleje óta, hetente megittam két üveg pezsgőt. Szeretem az ízét, és ellazít, nem részegségi iszom magam. Abbatudnám hagyni ha akarnám, szerintetek kialakulhatott már ennyi idő alatt, függőség?

Figyelt kérdés

márc. 6. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen, függő vagy.
márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Már évekkel ezelőtt.
márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

"Abbatudnám hagyni ha akarnám"


Ez tipikusan AZ A MONDAT, amit a függö emberek mondanak.

márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Alkesz...
márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
"Abba tudnám hagyni..."=függőség
márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

"Abbatudnám hagyni ha akarnám"

Önámítás.

Egyébként lehet, hogy most még tényleg abba tudnád hagyni, de ez az az állapot, amikor, mivel abba tudnád hagyni, nem teszed, és egyszer csak azt veszed észre, hogy hoppá, most csak még ezt az egy üveget kinyitom, aztán tényleg többet nem. Viszont a heti két üveg gyorsan kevés lesz ahhoz az állapothoz amit most még élvezel. És akkor jön a heti 3...4...minden este Tapasztalatból mondom.

márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Darius- ***** válasza:
33%

Nem mered leírni, amit küldtél üzenetben SUV Lover néven? Akkor én bemasolom ide. Tudod gyáva népnek nincs hazája.



Az üzenet:

a kurv.a anyád te alkoholista gec.i

márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kialakult a függés,de ha csak heti egy-két alkalom az még vállalható.
márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
45%
Ez akkora hülyeség, hogy nem tudná abbahagyni, mert ez az "abba tudnám hagyni" onamitas. NEM az. Egy igazi alkoholista sose mondaná, hogy abba tudná hagyni. Nem tudná, és ezzel ő is tisztában van, és nagyon jó is neki ez így. Valamint lehet, soknak hangzik heti két üveg pezsgő, de annyira amúgy nem az. Az kb olyan 6 pohár durván, tehát mondjuk majdnem minden napra jut egy pohár, vagy 3 napra 2 pohár. Bőven belefér, mert a pezsgő ráadásul minőségi ital. Én imádtam száraz vorosborozni a terhességem előtt. Esténként 1-2 pohár minőségi bort ittam általában. Ugyanezt mondtam. Abba tudnám hagyni, de minek? Nem artok ezzel senkinek, magamnak sem, és ha jól esik, miért ne igyam? Babatervezestol kezdve viszont ritkábban ittam már, és nyilván pozitív teszt után egy kortyot se, mert akkor már volt értelme, hogy ne igyak. Szülés után 4,5 hónappal ittam először egy kis bort, mert igen, megkivantam több, mint egy év után, aznap nem szoptattam, ennyi, nincs belőle rendszer :) manapság valahogy divat a zéró tolerancia, és mindenkit alkoholistanak kikiáltani, de ez baromsag. :)
márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%

Persze, hogy még nem az a masszív alkoholista akiről beszélsz. Még nem.

Igen, két lehetőség van: 1) Nem hatalmasodik el rajtad és simán kiszállsz, vagy 2) Ez csak az első pár lépés a masszív függőség felé. Te még életkorodból adódóan csak az út elejét láttad, én már több ember 40 év alatt történő széthullássát végigkövettem. Azt senki sem tudja magáról előre, hogy hajlamos-e a függőségre, de veszélyes gödröt kíván átugrani. És ha hajlamos vagy a függőségre alkatilag, akkor ezekkel a mondatokkal kezdődik a kassú öngyilkosság. De ha te nem ilyen alkat vagy, ne vedd magadra

márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!