Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kialakulhat függőség?

After stroke kérdése:

Kialakulhat függőség?

Figyelt kérdés
Pocsékul alszom, ha nem veszek be Melatonint, vagy Xanaxot. Arra gondoltam,hogy 6 napig fél Xanaxszal, 6 napig Melatoninnal segítek rá. Mehet ez így folyamatosan?

dec. 12. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Persze.. Sőt, mondok jobbat. Mivel a melatonin egy hormon, amit folyamatosan adsz a szervezetednek, így nincs szüksége rá, hogy ő termelje. Ez ahhoz vezet, hogy egyre több és több melatonint fog igényelni, mert nem lesz képes az előállítására, beleesel egy ördögi körbe.

A xanax meg egyértelműen addiktív, tehát függőséget okoz.

Azt gondolom ez csupán tüneti kezelés. Tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket:

-Miért alszom pocsékul?

-Mi az, amit ha megváltoztatok a napi rutinomban (tevékenységek, étkezés, kelés-fekvés, avagy a cirkadiánritmus normális működése, stb), az pozitív hatással lesz az alvásomra?

-Stresszelek? Ha igen, miért és hogyan változtassak rajta?

Gondolkozz el ezeken a dolgokon, mert a tüneti kezelés soha nem segít, csak felszínesen, mi tőbb, ront a helyzeten. A gyökerét kell megkeresni. Stressz miatt nem tudsz aludni? Akkor meditálj, edz, sétálj, süss, takaríts, beszélgess, csinálj bármit, ami kikapcsol. Vagy elrontottad a cirkadián ritmusod? Próbálj meg minél előbb lefeküdni, tedd rendbe a rutinodat, igyekezz mindig ugyanabban az időpontban felkelni, lefeküdni.

Ha nem találsz semmit, akkor látogass meg egy orvost, aki meg is vizsgál, lehet, hogy ez inszomnia, ami akár szervi eredetű is lehet.

Remélem tudtam segíteni.

17L

dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

1


Ez nem feltetlen igy van minden esetben, hogy deficit keletkezik a hasznalat utan. Erre jo pelda a loperamid opioid gyogyszer ami minimalisan jut at a BBB-n, de nincs tolerancia, se opioid deficit a belekben - ezert adjak IBS-eseknek is. Ha ennyire erdekel a tema akkor menj orvosira szerintem, vagy gyogyszereszeti, ott talan tobbet tanulsz a farmakologiarol, gyogyszeranalitikarol.


Egyebkent a loperamide hatoanyag az immodium/lopedium termek szerint ismert hasfogo.

dec. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 vagyok

Akkor kedves Kérdező, szedd nyugodtan, semmiképp ne próbáld meg rendbetenni a problémát, ami miatt nem tudsz aludni.

Egyébként diagnosztizált inszomniás voltam évekig, sikerült belőle kigyógyulnom xanax, meg melatonin nélkül.

dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!