Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Létezik fügéből készült...

Létezik fügéből készült pálinka? Többi lent.

Figyelt kérdés

Üdv.

Azt szeretném megkérdezni létezik e fügéből készült pálinka és ha igen az milyen színű?Ma a barátom mutatott egy üveg italt aminek zöld színe volt,és amikor kérdeztem mi volt benne azt mondta fügepálinka.A színe teljesen olyan mint a zöld abszinté.

Teljesen ilyen volt: [link]

Nem lehet hogy mégis abszint?:)


2011. jan. 19. 22:41
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ha rossz a link:

[link]

2011. jan. 19. 22:41
 2/21 anonim ***** válasza:
Létezik fügepálinka, de nem tudom milyen színe van.Gondolom fehér, mert minden pálinka fehér.
2011. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Phoney ***** válasza:

Ennyire rikító nem lehet egy pálinka.


Vagy fehér, vagy barnás (hordóban érlelt), vagy az ágyas pálinka átveheti a felhasznált gyümölcs színét.


Ha az éretlen füge beáztatásától zöld lesz, akkor esetleg, de ilyen élénk nem lehet.

2011. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Phoney ***** válasza:
Ja, és egy igazi abszintnak sem ilyen a színe...ami ilyen rikító, abban színezék van.
2011. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Az éretlen füge nem jó ízű mi értelme lenne
2011. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 BeerHunter ***** válasza:
Fúúú, fügepálinka! Ejszen, az egyik legjobb pálinkát pont fügéből ittam. Mondjuk ágyas volt, és aszalt fügéből készült, amit új adag aszalt füge ágyon érletek. Valami isteni volt!
2011. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm. :)
2011. jan. 19. 23:12
 8/21 Tywin válasza:
100%
Fehér színű pálinka??? Inkább színtelen :D
2011. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, de így konkrétan, h fügepálinka biztosan nincs, ugyanis a pálinka kifejezés törvényi védelem alatt áll (csak Magyarországon készíthető, itt termett, vagy termelt alapanyagokból).

Szóval legfeljebb füge párlat lehet.

2011. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 BeerHunter ***** válasza:
100%
Nem kötekedésből, de Magyarországon is megterem a füge :)
2011. jan. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!