Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Létezik fügéből készült...

Létezik fügéből készült pálinka? Többi lent.

Figyelt kérdés

Üdv.

Azt szeretném megkérdezni létezik e fügéből készült pálinka és ha igen az milyen színű?Ma a barátom mutatott egy üveg italt aminek zöld színe volt,és amikor kérdeztem mi volt benne azt mondta fügepálinka.A színe teljesen olyan mint a zöld abszinté.

Teljesen ilyen volt: [link]

Nem lehet hogy mégis abszint?:)


2011. jan. 19. 22:41
1 2 3
 11/21 BeerHunter ***** válasza:
Amit én mondtam, az valóban párlat.
2011. jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ááá, igen tudtam, h ezt valaki megírja majd (mármint, h Mo.n is terem füge) :D Ez kétségtelenül így van, de nem hiszem, h ez olyan mértékű lenne, h pálinkát készítsenek belőle. De ha valaki ismer ilyet én tényleg kiváncsi lennék rá!

És még valami, amibe bele tudtok még kötni, az, h nem csak Magyarország, hanem Ausztria három, vagy 4 tartományára is vonatkozik a pálinkás dolog :)

2011. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Füge M.o.-n is van!Datolya ami cinkebb...

Átlátszó és szerintem eléggé necc íze van...

Igazi házit ittam és eléggé furi

2011. jan. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 BeerHunter ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy hol csinálják (házi/főzdei) hanem hogy finom legyen. Mindenhol lehet szart is csinálni.


Feljebb lévő válaszolónak igazat kell, hogy adjak, ilyenkor valóban kellünk a sógoroknak :)



Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is xD

2011. jan. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Tunéziában van datola likőr és füge pálinka!!!

nagyon finom! világosbarna és átlátszó a szinük.

2011. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ment a zöld kéz :)
2011. jan. 20. 11:00
 17/21 anonim válasza:
én horvátországban ittam először,szerintem ez a legfinomabb pálinka! Vettünk is belőle 0,7litert,átlátszó színe van, az alján fügék vannak.
2011. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Lehet belőle pálinkát főzni és nagyon is finom!De az amit a barátod mutatott,akkor biztos,hogy nem az,hiszen a pálinka szinte mindig színtelen(átlátszó),kivéve,ha ágyas(gyömölcstől kicsit sárgás/barnás),vagy hordóban érlelt(kicsit barnás)
2013. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Létezik füge pálinka, én is főztem ezen az őszön. Pécs környékén megterem az "adriai" füge. Nem olyan magas a cukor tartalma, mint délen, de finom pálinka készíthető belőle.

A színe átlátszó, mint minden pálinkáé. Az íze erősen füge ízű, nagyon átjönnek a gyümölcs aromái. Igazi különlegesség.

2014. nov. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Lippóczy Ákos ***** válasza:
Még hogy nem terem meg a füge Magyarországon! Nekem, egy 15 éves fügebokrom van észak-Magyarországon és azért fogok idén pálinkát főzni belőle, mert már nincs hová tenni a termést. Sem enni, sem lekvárnak, nincs már kedvünk el vagyunk telve vele. 50-70 kilót terem évente! A többit a madarak zabálják le. Úgy-hogy hajrá Rákosi elvtárs, lesz itt még gyapotszüret, meg narancsszüret is előbb-utóbb!
2015. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!