Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A kérdésem a következő lenne...

A kérdésem a következő lenne azt hallottam hogy a boroknak az alkohol tartalma évenként nő nem tudom hogy ez igaz e vagy sem de ha igen akkor hány %-kal nő egy év alatt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 14:51
 1/6 anonim válasza:
100%
Nem igaz. Az alkohol az erjedés során keletkezik, amikor a szőlőben (vagy más gyűmölcsben) lévő cukrot lebontják az élesztőgombák. Ez a folyamat egy bizonyos ponton véget ér, mert a képződő alkohol gátolja a további bomlást. Ezután már csak kevesebb alkohol lesz a borban, vagy mert szabad levegőre kerül és párolog, vagy mert megiszod. :)
2011. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Még valami eszebe jutott. Ha esetleg valami miatt - mondjuk túl meleg a hely - korábban leáll a bomlás, mint ahogy az normális körülmények közt történt volna, akkor a maradék cukor és élesztő egy későbbi időpontban újra reakcióba léphet egymással, vagyis a bor újra "forrni" (utóerjedés) kezdhet. Ez esetben még nőhet valamennyit az alkoholtartalma.
2011. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2011. ápr. 4. 15:13
 4/6 Phoney ***** válasza:

Talán az egyik féle Madeiránál vagy más likőrbornál alkalmaznak valami olyan hordós érlelést, amitől vizet veszít, és ezzel érik el a 18%-ot szesz hozzáadása helyett.


Nem tudom hogy működik, de ez nem fog véletlenül megtörténni:)

2011. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ittam 30 éves Tokaji Aszút és olyan volt,mint a szirup..
2011. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 doboszoli ***** válasza:
Butaság.
2011. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!