Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért csuklik az, aki sokat...

Sunrise kérdése:

Miért csuklik az, aki sokat ivott?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva tudom,hogy aki nagyon csuklik,vizet kell innia,hogy abbamaradjon.
2011. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az is igaz, de én most arra gondoltam, hogyha valaki sokat piál és utána csuklik.
2011. máj. 27. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja,bocs,valóban így van,kicsit félreértettem.
2011. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az ivás a csuklással nincs nagyon összefüggésben, mivelhogy a csuklás légzési probléma..Valószínűleg, mikor az ember iszik, lélegzési módot vált = hirtelen gyorsabban, lassabban lélegzik..ez válthatja ki.
2011. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

A tüdőbe hirtelen beáramló levegőtől a gégefedő lezárul, ez okozza a Hanganyag jellegzetes hangot?*. Kellemetlen, de többnyire ártalmatlan, rövid időn belül magától megszűnő jelenség, noha ritkán szükség van az állandósult csuklás orvosi kezelésére. Spontán is előfordul, de számos dolog kiválthatja: a bolygóideg vagy a nyelv-garat ideg ingerlése, ha valaki túl gyorsan eszik, hideg vizet iszik forró ételre, böfög, nagyon forró vagy csípős ételt eszik, túl sok alkoholt fogyaszt, hevesen sír, nevet vagy köhög, mélyen leszívja a dohányfüstöt, vagy túl sokat beszél. Csuklást okozhat az ionegyensúly felborulása és a vitaminhiány is, a rekeszideget érő nyomás, illetve bizonyos tumorok és vesebetegségek. Az American Cancer Society szerint a kemoterápiával kezelt betegek 30%-ánál fellép csuklás.

2011. máj. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bioszból sose voltam jó:D
2011. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!