Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Különböző alkoholok és hatásai...

Különböző alkoholok és hatásai? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ugyanaz e a hatása ha pl sörtől rúgok be mintha mondjuk pálinkától? Ezt úgy értem, hogy nem keverem egyiket sem, tehát vagy csak sör vagy csak pálinka. Ez a két ital most csak példa, az érdekelne, hogy észleltetek e már olyat hogy a különböző alkoholfajták közül egyik álmosít, míg a másik nagyon feldob esetleg agresszív leszel?

22/F


2011. máj. 31. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a hatóanyag ugyanaz de az érzés nem mert különböző italok különböző sebességgel szívódnak fel, van amelyik sokkal hígabb, kevesebb alkoholt tartalmaz , van amelyik tartalmaz felszívódás segítő anyagokat stb.

Teljesen más élményt nyújt szerintem. Én pl amiket iszok : vodka, Vörösbor és sör ezeket teljesen tisztán megtudom különböztetni, más élményt nyújtanak.

2011. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, de ha be akarok csípni, mindig édes vörösbort iszom és 5 dl után már igencsak jó! :). Mitől érzem magam a legjobban?
2011. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18:07 az hogy hogy érzed magad rajta azt soha sem a pia adja meg hanem az hogy boldog vagy e, hol vagy és hogy milyen emberek vesznek körül
2011. máj. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De az segít, ha szomorú, bánatos vagyok.
2011. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:
100%

Mikor hülyegyerekkorunkban sokfélétől berúgtunk úgy tűnt, hogy körbeírható az italok hatása. Úgy tűnt pl., hogy a vodkától hülyrészegek leszünk, a fehérbortól mindenki meg akarja váltani a világot, a vörösbor bulizós, a sör meg a fehérborhoz hasonlít, csak primitívebb témákkal.


Namost ebben lehet annyi, hogy ezeknél változó az alkohol-, sav- és egyéb tartalom, ezért nem pont ugyanaz megy végbe a testedben.


Másrészt, utólag azt mondom, hogy nagyon sokat számít, hogyan állsz az iváshoz. Az előbb sorolt dolgok ugyanis kb az italok kulturális megítélését tükrözik, szóval inkább maga a tudat (hogy ezt vagy azt iszol) határozza meg a hatást. Ha nem tudnád mit iszol, szerintem nagyonkb. ugyanaz lenne a hatásuk (akinek nem számít hogy mit iszik, annál nem is nagyon különbözik...)


Pl a legjobb példa, hogy aki szentül állítja, hogy ő "hallucinált az abszinttól", az általában olyan márkát ivott, aminek messziről sincs semmi köze az abszinthoz (nem mintha az igazitól haluzni lehetne, ez ilyen tilalom utáni ferdítés), dehát részeg ember azt lát, amit akar.

2011. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23:22 az igazi abszinttól tényleg lehetett haluzni mert nem csak alkohol volt benne hanem egyéb hatóanyagok is. de már ilyet rég nem csinálnak.
2011. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:

23:22:

Ordas nagy kamu, a franciák nem tudtak mit kezdeni a szeszhamisítással és az alkoholizmussal. Több okból is az abszint volt az, aminek a betiltásában látták a megoldást erre. Egyébkétn a betiltásakor még senki nem hitte hallucinogénnek, ezt utólag találták ki.


[link]

2011. jún. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Szerintem a sör egy kicsint olyan punnyadós estékre a jó, a röviditalok meg pörgetnek. Persze olyan nagy különbség nincs, de mindegyiktől jókedvünk lesz :D
2011. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben 100%-ig biztos vagyok én is egy ideje “kutatom” ennek az okait és “vizsgálom” magamon ezeket a hatásokat ami biztos hogy minden alkoholos italnak más a hatása! Nálam például pálinka ívásnál van az hogy “dölöngélek” homályosabban látok...stb. Ami egy ideig vicces de később kevésbé viszont ennek a pontos okát még nem tudom... de rajta vagyok.
2019. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!