Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van olyan, aki az íze miatt...

Van olyan, aki az íze miatt iszik alkoholos italokat?

Figyelt kérdés
Ezt valahogy nem tudom elhinni. Ha megiszok egy kis pálinkát, máris a hányás kerülget. Szerintem iszonyat rossz íze van mindennek, amiben alkohol van.
2011. jún. 6. 18:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%

Ha drága, márkás italokat iszol, és nem kannásbort, akkor azok finomak is lehetnek.

Baileys, Asti Martini pezsgő, vagy egy minőségi rosé bor.

2011. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

van. (:

mondjuk én szoktam néha egy kis bacardit vagy citromos sört esetleg csokilikőrt megkívánni, mert ezek finomak (:

nyilván más esetekben én is az alkoholért iszom.. (:

2011. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Minőségi fehérbor, krémlikőrök, és grapefruitos sör. :)

Ezeket az ízük miatt iszom.


A többit meg azért ha be akarok rúgni.

2011. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Jó hát az ilyen citromos sör meg likőrök más tészta, azokban az ízesítés elnyomja az alkohol ízét.


De pl. egy pálinka? Azt mindenki csak az alkohol hatásáért issza?

2011. jún. 6. 18:34
 5/21 anonim ***** válasza:

Én kizárólag az ízük miatt iszom alkoholt, azért soha nem erőltetem le a torkomon, hogy berúgjak, az soha nem cél.

Ebből kifolyólag pl. pálinkát egyáltalán nem iszom, meg semmilyen rövidet, kizárólag koktélban. Tisztán csak jó minőségű bort, pezsgőt, likőrt, sört, esetleg tequilát.

Egyébként pl. apukám is csak az íze miatt iszik, de ő nagyon szereti az unicumot, és a jó minőségű pálinkát is. Amit én maró alkoholnak érzek, abban ő gyümölcsöt érez, nem tudom, hogy csinálja.

22N

2011. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek kifejezetten egy féle alkoholt sem. A sörre talán rá lehet fogni, hogy szeretem, strandon meginni egy üveggel. A másik talán a bor, de ez is inkább őszilével keverve :D. Vannak akik az ízéért isszák, de sok olyan is van, aki csak simán sznob, és azért "issza az ízéért".
2011. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Bizonyos pezsgők, sörök közül a citromos, néhány borfajta.


De amúgy teljesen egyetértek veled. Főleg az mulatságos, amikor a fiatalok isznak és állítják, hogy milyen jó íze van a piának. Kizártnak tartom, hogy valaki 16 évesen élvezze a sör ízét és ne csak azért igya, hogy nagyobbnak tűnjön. Én 18 vagyok, számomra a sör ihatatlan, pocsék ital. Meg tudom inni, ha nagyon muszáj, de soha nem értettem, mi a jó benne. Egy jó gyömbér simán veri. Csak a citromosat tudom meginni. De ez más italokra is igaz, a bor ízét sem bírom, valahogy összehúzza a számat. Nekem minden bor túl savanyú, csak néhány nagyon édes fajta, meg a jégbor az, aminek tényleg jó ízét érzem. Töményből meg még semmi olyat nem találtam, amit szívesen innék az íze miatt. A pálinkát legszívesebben kiköpném, olyan tömény, a vodkának meg ha van egyáltalán valami íze, akkor kifejezetten szar. Szerintem ez örök rejtély marad számomra, hogy ezekben mi a jó...

2011. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy tényleg nem is jó, mindenki csak divatból, szokásból issza, vagy azért, hogy berúgjon :) Bulikon meg ugyebár követelmény, hogy pár felest lehúzzál.
2011. jún. 6. 18:49
 9/21 anonim ***** válasza:

Követelmény? :D:D

Ne általánosíts egy-két tapasztalatból. Én pl. buliban szinte alig szoktam inni, inkább csak ásványvizet vagy koktélt, ha van pénzem. De három buliból kettőben józan maradok végig. Pontosabban megrészegít a sötét, a zaj, a sok táncoló ember, igazából nem is kell hozzá alkohol :)

2011. jún. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Phoney ***** válasza:

Érdekes kérdés ez egy olyan országban, ahol 10-ből 9 ember soha életében nem kóstol pl igazi konyakot, de még a saját nemzeti italából sincs pénze minőséget venni (a finom pálinka kb. 1000 Ft/dl-ért kezdődik boltban).


Attól, hogy nincs pénzünk minőségi italra, még létezik:)

2011. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!