Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért fojtjuk alkoholba a...

Miért fojtjuk alkoholba a bánatunk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"Az alkohol nem ad választ a kérdésünkre, de legalább elfelejtjük a kérdést":)
2011. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
és sosem iszok ha bánatos vagyok:) csak akkor ha jó a kedvem és buli van.
2011. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam (tud úszni, ezért inkább csokiba :P ). De talán mert jó kedvre derít, elfelejted egy időre a gondokat. :)
2011. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert másba nem hajlandó belefulladni a piszok. :)


Egyébként meg megeszi a fene az ilyen "konfliktuskezelést"...

2011. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tehetem akkor én is alkoholba fojtom a bánatom, csak az a legrosszabb hogy hiába vagyok részeg, ugyan úgy a fejemben van a probléma..nem leszek jobban tőle, mégis muszáj.
2011. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ha bánatos vagy, megpróbálsz valami kiutat keresni, javítani a helyzeteden, változtatni. Ezt a hangulatváltozást gyorsan el tudod érni az alkohollal, kézenfekvő lehetőségnek tűnik a gondokra. Mert feledésbe merülnek legalább arra az időre a problémáid. Több oka lehet annak, hogy iszunk. Egyrészt a feszültséglevezetés, stresszoldás. Ugyanakkor ihatunk a többiek befolyása miatt, társaságban.Az alkohol oldja a gátlásaidat, szabadabb, lazább leszel tőle. És egy bizonyos mennyiség fogyasztása után megszűnik az idő-érzékelésed, nem gyötör a múlt, nem aggódsz a jövő miatt, csak a MOST létezik számodra. A baj az alkoholfogyasztással, hogy aki nem tudja letenni a poharat és tartani a mértéket, az bekerülhet az ördögi körbe. Meg kell tartani a helyes arányt, hogy mikor és mennyit iszol! Mert csak rövid távú 'felejtést' idéz elő az alkohol, de a gondokat nem oldja meg!
2011. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is iszom alkoholt ha bánatos vagyok. Azért tesszük, mert akkor elfelejtjük a bánatot és boldogak vagyunk és nem érdekel az ég világon semmi, csak az hogy, mennyire jól érezzük magunkat, mindennek örülünk és fel vagyunk turbózva! :)

Pl. amikor nagyon magam alatt voltam, mert tönkrement egy kapcsolatom, már a fiú elhanyagolt, akkor én gyakran ittam és ezzel egyhuzamban bulizni jártam a barátnőmmel + józan állapotomban pedig kerestem az új páromat. Így vészeltem át, ez segített és nem bántam meg hogy így tettem. Néha most is ér nagy szomorúság és akkor rögtön bort iszok, hogy megkönnyebbüljek, és segít! Ettől nem válok alkoholistává, de teljesen sikerül enyhíteni a fájdalmat és megkönnyebbülök a pia segítségével.


27/N

2011. jún. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!