Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan fogyasszunk alkoholt?...

Hogyan fogyasszunk alkoholt? Csökkenthető a másnaposság okozta rosszullét ha például csak egyfajta italt iszunk pl. pálinkát, vagy bort? Vagy mind2-t fogyasztva is ugyan olyan a hatás másnap? Elnézést ha ez valahol már megválaszolt.

Figyelt kérdés
Társaság miatt nem maradhatok ki egy kis italozásból, de másnap szeretnék még azért lábra állni.
2011. júl. 8. 21:28
1 2
 1/13 anonim válasza:

10-11 évesen akarsz te berúgni? :D Szerintem ne tedd, nem olyan jó dolog. De, ha mégis akkor itt van pár tanács:

1 Ne igyál éhgyomorra ->egyél előtte valamit!

2 Ne igyál össze-vissza és ne keverd az italokat.

3 Ha már kezdesz szédülni mindenképp hagyd abba az ivást.

16/F

2011. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hehe, 11 már bőven elmúltam :P De a választ köszi...
2011. júl. 8. 21:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Minden pia után igyál meg egy fél liter vizet + lefekvés előtt egy fájdalomcsillapitó.Nekem müködött :).Jó bulizást.
2011. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Víz + fájdalomcsillapító + szódabikarbóna


Vízből sokat igyál, annak hiánya miatt fáj a fejed másnap.

A gyomrodat a szódabikarbóna vágja helyre. Elalvás előtt ajánlatos őket bevenni.

A gyomrod, epéd nem tudom mennyire bírja a dolgokat, de nehezen, akkor ne igyál "színes" italokat. Unicum, jager, stb. Nagyon durva epés hányás lehet belőle másnapra :D

Amikor a másnaposság estéjén rekeszizomlázad van a sok epés hányástól, ezen már a szódabikarbóna se segít... Nem kellemes, pedig már rég nem vagyok tinédzser.


Szóval igyál sokat, ez a fejedet kíméli, tiszta piákat igyál: pálinka, vodka, ez pedig a gyomrodat nem vágja taccsra.

2011. júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az igyál sokat a vízre IS értettem :D
2011. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
fejfájásom az nincs, eddig nem volt legalább is, csak a gyomrom készül ki kegyetlenül :S
2011. júl. 8. 22:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor csak tiszta és egyfélét igyál. A sörözéstől nem lesz baja a gyomrodnak, attól ne félj. Ha töményet iszol, akkor mint mondtam, kerüld a színezett likőröket vagy a bóvli olcsó kommerszeket. Tiszta vodkát vagy pálinkát javaslok ;)
2011. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első válaszoló:honnan veszed hogy 11 éves?
2011. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a 2000-böl gondolta, am 22 vagyok :) Csak nem nagyon bírom az alkoholt, de hát most a társaság kedvéért kicsit muszáj :) Főzés alkalmával. Egyébként A bor vagy a pálinka jár kisebb másnapossággal, vagy egyformán rossz mind a 2 után ?
2011. júl. 9. 09:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő szerintem. Bornál is számít a minőség, na meg a színe. Egy édes vörös sokkal rosszabb, mint egy fehér.

Én inkább pálinkáznék. A bor a tarkódat 'üli meg', ott lesz ilyen nyomó érzésed, azt nagyon nem szeretem. Igazából ha sok vizet, limonádét, ilyesmit iszol mellé, akkor felesleges ilyenen agyalni. Az is fontos, hogy mennyit iszol, ha nem rúgsz be, akkor másnapos se nagyon leszel.

2011. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!