Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik italt fogyasztva a...

Melyik italt fogyasztva a legkisebb a másnaposság okozta rosszullét? Pálinka, vagyis röviditalok inkább, vagy csak borozgatás? A 2 együtt nyilván a legrosszabb, de úgy magukban melyik jár kevesebb "bajjal"? Illetve a sör változtat e valamin?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 09:57
 1/8 anonim válasza:
Hát ez aranyos kérdés? ;) Mindenből mérsékletesen szerintem. Bár én még sosem voltam berúgva, így lehet, hogy 1 pohár akármitől ki is dőlnék! ;)
2011. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én régen gyakran voltam szörnyen másnapos,mert ha ittunk,akkor mindig úgy,hogy minden egyes sör vagy pohár bor előtt egy feles röviditalt is ittunk. Én azt mondom ihatsz egy felest,de utána csak sört,vagy bort,nem érdemes keverni. Mostanában csak sörözgetni szoktam,és attól nem igazán vagyok másnapos,persze ez azért függ a bevitt mennyiségtől is!

Ja,meg ha bort iszom,akkor mindig úgy csinálom,hogy 1dl bor-1dl szóda(persze ez az este folyamán gyakran megismételve),és attól semmi bajom másnap,mert ugye egyből pótlom a vizet!

2011. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Másnaposságot két dolog befolyásol nagy mértékben: szárazanyag tartalom és vízvesztés, illetve a vízvesztés miatt fellépő acetonosság. Ha szárazanyagtartalmat csökkented (pl vodka) és valaki belédrak lefekvés előtt egy jó nagy pohár vizet, illetve éjszaka mégegyet, és ezzel is kezded a napot, nem leszel másnapos, de izzadni fogsz mint a lovak.
2011. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Alkoholista voltam, - s bár már nem fogyasztok szeszes italt, - van tapasztalatom.


1. Minőségi italt fogyasszál!

2. Egynemű italt fogyasszál! - Vagy borozzál, vagy sörözzél, vagy rövidet igyál, vagy vermutozzál - de utóbbi kettőnél nagyon fontos a mérték.

3. Mérsékelt mennyiséget, de meghatározott rendszerességgel falatozgassál közben!

4. Abban a környezetben italozzál, ahol a későbbiekben jól szeretnéd magadat érezni!

- Ha szabad levegőn akarsz lazulni, akkor ott, ha zárt helységben, akkor ott fogyaszd el az italodat, mert ha ezt a szabályt megszeged, akkor szűk félóra alatt úgy beakasztasz - megfelelő alkoholmennyiség bevitele után, - mint az albán szamár.

Törekedj arra, hogy ugyanabban a környezetben sikerüljön kijózanodnod is, amelyikben sikerült bepiálnod - az előbbiek miatt!

Nem árt, ha van a helyen,- ahol nyugovóra térsz, - egy kis mennyiségű ugyanabból a minőségű és nemű szeszből, amit előző nap fogyasztottál, - ha minden kötél szakad, kis mennyiség (!) rátöltésével a vércukrot utána lehet szabályozni egy kicsit, de ha nem tartod be a kis mennyiség szabályát, akkor még kegyetlenebbül be fogsz akasztani.

2011. júl. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10:57 +


Ha megfogadod a tanácsomat, nem is szoksz rá az alkoholfogyasztásra, mert ha elveszíti az ember az alkoholfogyasztás kontrollját, és rászokik, akkor nagyon nehéz leszokni róla - mindazokon túl, hogy nagyon sokba kerül és családok életét, emberei kapcsolatokat tesz tönkre az alkoholizmusból fakadó viselkedésmodell.

2011. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vodka.
2011. júl. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Froccs, fele-fele aranyba. Ket pia kozott, igyal egy pohar vizet is. Sot a kiruccanas elott es mikor lefekszel akkor is.
2011. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem iszom rendszeresen, csak egy kerti party lesz (főzés) és rég nem látott ismerősökkel, így beígérték, hogy iszunk egy keveset ennek örömére. Szóval innen jött a kérdés, hogy mégis mit hogy ne "haljak" meg másnap.
2011. júl. 9. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!