Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha ennyi bort iszok naponta,...

Ha ennyi bort iszok naponta, az ártalmas?

Figyelt kérdés
naponta kb egy üveg bort szoktam meginni esténként. nem szoktam töményet inni, meg más sem nagyon sem buliban sem máskor. de mindennap megiszogatok esténként egy üveggel, néha másféllel, és buliban pedig kb 2üveggel. ez baj? ez sok? de a fáraszto munka után esténként jól esik. előre is köszi! 28/N
2011. aug. 2. 07:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

En néha egy poharral iszom meg, ha masnap dolgozom. Szombatonkent baratokkal többet, de en ezt is sokallom, hogy rendszeresen hetvegen, "kikapcsolodas" nevem beverek egy pár pohárral...

Bocsi de sztem a napi egy uveg az sok, de ez az en velemenyem.

26/N

2011. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Orvosi értelemben ez alkoholizmus.
2011. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem minden nap egy üveggel az nagyon sok. Fiatal nőként pláne rosszul hangzik... Szerintem hagyj fel ezzel, mert hosszútávon tényleg baj lesz belőle. hozzászoksz, aztán majd felpattintod a második üveget is...


Csökkentsd le az adagot maximum egy-két pohárra, aztán ritkítsd az alkalmakat is. A borozgatás maradjon meg hétvégére, hétközben meg csak elvétve.


Ha nem figyelsz oda, ebből csúnya alkoholizmus lehet! Napi rendszerességgel ez rengeteg alkoholbevitel.


26/N

2011. aug. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok, igen. Napi 1-2 pohár az, ami még úgy nagyjából belefér.
2011. aug. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
igen, ez abszolút sok, vigyázz magadra! fokozatosan csökkentsd le a poharak, és az alkalmak számát.
2011. aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
ha vki minden este megiszik egy pohar bort, az még nem alkoholizmus? az még akkor belefér?
2011. aug. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
52%
Orvosi értelemben napi 0,75L bor nagyon kemény alkoholizmusnak számit
2011. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

08:29

Elvileg a rendszeres alkoholfogyasztás, még ha 1-2 pohárnyi is, már alkoholizmusnak nevezhető, és van is, aki annak nevezi.

Persze ilyen alapon a fél ország alkoholista.

2011. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nem mindegy, hogy napi két deci mondjuk a vacsihoz, vagy egy üveg. Az egy üveg az már sok!

Főleg, hogy nyilván kívánod is, akkor bár tényleg baj van!

2011. aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hú, szerintem ez nagyon sok.

Nem rúgsz be tőle?

És minden nap megiszod?

Nagyon sok!

Szerintem hagyd abba, mert rossz vége lehet.

2011. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!