Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ártalmas, ha naponta megiszok...

Ártalmas, ha naponta megiszok 1-2 liter teát? (Eléggé híg, citromot ritkán teszek bele, cukrot soha. )

Figyelt kérdés

Általában délelőtt iszok vagy 1 litert szépen elkortyolgatva, majd este otthon szintén. És közben működik a törpe vízmű...

Rossz ez a szervezetnek? A vesének, vagy nem tudom, nem értek hozzá...

???


2011. márc. 30. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Napi 2 liter folyadék szükséges, ha nem iszol meg még 2 liter vizet meg 3 tányér levest 2 bögre kakaóval, akkor a vesédnek nem lesz baja.

Mindezzel együtt tény, hogy a tiszta víz a legjobb a szervezetnek.

Valamint: a teában (fekete és zöld is!) van koffein, ezzel számolni kell.

(Én napi fél-1 liter fekete teát iszom, de azt nagyon erősen, citrom nélkül. Kicsit aggódom, hogy nem rossz-e, de a kávét nem bírom, a teát meg imádom.)

2011. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen teát. Tiszta gyümölcsteából megihatnál napi 4 litert is, még jót is tenne. :) Viszont minden nap 1-2 liter fekete tea hosszú távon nem a legjobb, felnyomhatja a vérnyomásod. Bár ha nem erős, szerintem ez sem valószínű. Példás, hogy sok folyadékot iszol. :)
2011. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Híg teából mindenképpen egészséges, főleg cukor nélkül! Ha zöld teát iszol, akkor az serkenti az anyagcserédet, van benne koffein, de nem nyomja fel a vérnyomásod, mert lassabban szívódik fel, mintpl a kávéból. Azt olvastam, hogy a zöld tea még be is állítja a vérnyomást, napi rendszerességgel fogyasztom én is :)
2011. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!