Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan lehet cidert készíteni?

Hogyan lehet cidert készíteni?

Figyelt kérdés
Az almabor már megvan hozzá. Először arra gondoltam, hogy simán, szódásszifonnal is lehet, de inkább megkérdezem.
2011. aug. 7. 14:04
 1/3 Phoney ***** válasza:

A cider nem szénsavas almabor, hanem olyasmi, mint a pezsgő. A hobbisták úgy tudom, 8 hónapig szokták üvegben érlelni a nyers almabort, hogy "ciderré" váljon, de hozzáértés nélkül tönkremehet közben.


Az sem mindegy, hogy milyen cidert vagy álcidert ismersz, mert ha pl a Somersby-t akarod utánozni, akkor inkább fogj egy doboz 100%-os almalevet (spárban olcsó), és szifonból engedd rá annyi vodkára, hogy 5%-os legyen.... az kb olyan lesz.

2011. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jaaaaa. Akkor én k..vára el vagyok tévedve etéren.
2011. aug. 7. 14:29
 3/3 Zsozso0007 ***** válasza:
szerintem menj el a Tescóba, Auchanba vagy Corába és vegyél... egyszerűbb, finomabb... a cider nem étkezési almából készül, ezért sem fogsz tudni olyan minőséget összehozni. Ahogy az előttem író is felhívta rá a figyelmet, ne Somersbyt vegyél, mert az kamu cider, inkább kóstold meg a minőségi termékeket, mint pl. Westons vagy Magners.
2011. aug. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!