Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen Martinit érdemes venni...

Milyen Martinit érdemes venni és miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 00:45
 1/4 anonim válasza:
100%
rosatot,önmagában is finom,nem úgy mint az extra dry meg a rosso,bár a bianco alone ok.Rosato spritz: 8cl rosato,5cl szóda,lime v. citrom 1 karika(a levét nyomd be)boros pohárba.A rosato jazz majdnem ua.ez,de ott gyömbér kell szóda helyett.kellemes italozást!üdv,egy bármixer(nő)
2011. aug. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a választ. Nem vagyok egy nagy ivó, csak láttam, hogy a Martinit kezdik favorizálni, és már régen gondoltam rá, hogy meg kellene kóstolni.

Mivel a szakmában jártas vagy, ezért még hadd kérdezzem meg, hogy férfiaknak ez nem "kínos" ital, mert azt mondják, hogy a Martini és a hasonló vermut-félék női italok. Ez csak sztereotípia és kell tartanom a megjegyzésektől vagy abszolút nem probléma, ha egy férfi issza?

2011. aug. 11. 01:40
 3/4 Phoney ***** válasza:

Azok hívják női italnak, akik kerítésszaggató házipálinkán és kommersz töményen nőttek fel, és felespohárban kínálják a martinit, mert nem tudják, mi az... akkor az abszint is női ital, mert még lágyabb íze van és még hígabbra kell felönteni:)


Én férfiként a biancot ki nem állhatom magában (összetapad a szám a kétszáz kiló cukortól), a rossót és a rosatót viszont szeretem minden nélkül, sőt néha az extra dry-t is, de az tényleg inkább koktélba való. Mondjuk én elég lassan kortyolom el, mert erős ízük van.

2011. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Első válaszadó vagyok.

Dehogyis! :DDD Nyugodtan igyad :) Az olaszok imádják pl. a rosato spritzet ,férfiak is!Spec a vermouthokat nagyon szeretem.Könnyen feldob egy-egy koktélt,anélkül,hogy a ,,jelenléte zavaró" v. túl erős lenne.Viszont alattomos is ennélfogva :D

Ne félj a Martini Rosatotól,sőt ha jól emlékszem,tavaly az alkoholos ital világbajnokság aperitívei között a győztes lett. Úgyh aki beszól,annak nyugodtan érvelhetsz,hogy egy világbajnok ital társaságát élvezed ;)

Plusz James Bond Dry Martini koktéljába is van vermouth ;) hátha vki,akk ő tényleg egy kemény fickó :DD

2011. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!