Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tényleg igaz, hogy 18 év...

Tényleg igaz, hogy 18 év fölött sem kötelesek kiszolgálni?

Figyelt kérdés
A minap 4 db sört szerettem volna venni, az eladónő elkérte a személyimet, majd közölte, hogy nem vehetem meg, mert nem az előző hónap utolsó napjáig töltöttem be a 18-at. Szeptember elején ,,lettem felnőtt", de 20-a után nem akarták kiadni. Arra is gondoltam, hogy panaszkönyvbe írok, mert félretájékoztat a tábla, miszerint ,,18. életévét be nem töltött személyt szeszes itallal nem szolgálunk ki". Akkor most a tábla rossz, vagy az eladó akart kötekedni?
2011. szept. 23. 19:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már betöltötted, akkor kötelesek kiadni!
2011. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
94%

visszautasíthatja a kiszolgálást ha főnök, ha alkalmazott

de ha az alkalmazottnak nincsen felhatalmazása, és ezt az esetet megtudja a főnök, hát valószínűleg nem fog örülni neki finoman szólva

2011. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
89%
egyébként az eladó akart kötekedni, ez a kifogás egy vicc, amúgy nem kéne hagynod magad
2011. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Rá is kérdeztem, hogy mióta van ez így, a fiatal csajszi azt mondta , hogy régóta. Erre annyit válaszoltam, hogy én még nem hallottam róla, de ő nem adhatta ki. Ha valaki találna és linkelne be nekem egy pontos jogszabályt, panaszkönyvbe írnék és a fogyasztóvédelemhez fordulnék. Köszönöm a segítséget! :)
2011. szept. 23. 19:22
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a mesében sincs...Ki kell, hogy szolgáljon azonnal.
2011. szept. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én is nagyot néztem rajta... Azt bánom, hogy akkor nem kértem el a panaszkönyvet!
2011. szept. 23. 19:24
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


5.§ (7) bekezdésben találod ezt a kereskedelmi törvényt

2011. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Azt hiszem, jövőhéten beszélgetek egy kicsit a boltvezetővel.
2011. szept. 23. 20:01
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Ez azért van, mert a droid pénztárosoknak havonta cserélik a táblát, melyen ez a szöveg áll. "Dohányáru és szeszesital az 1993. augusztus 30. előtt születettek számára szolgálható ki." Így a gyengébb képességű dolgozónak nem kell számolni. Megnézi és összeveti.

Ezt a táblát minden hónapban cserélik, október az lesz rajta, hogy a szeptember 30. előtt, és így tovább :p

2011. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje:

Én is nagyot néztem rajta... Azt bánom, hogy akkor nem kértem el a panaszkönyvet!"


Nálam a baseballütővel kapnál, ha panaszkönyvet kérsz!

Amibe firkálni szeretnél az a "Vásárlók könyve"! Tollat is kell adniuk hozzá, + jól látható, a vásárlók számára jól hozzáférhető helyen kell lennie!

2011. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!