Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az eladó a boltban minden...

Az eladó a boltban minden esetben köteles kiszolgálni? Akkor is, ha mondjuk nem tud visszaadni?

Figyelt kérdés
Egy kisboltban vagyok eladó, és bejött hozzám egy vásárló, aki 5.000-el akart fizetni, de nem tudtam volna vissza adni, és mondtam, hogy váltassa fel a mellettünk lévő pizzériában. Erre ő kiakadt, hogy mi az, hogy én nem szolgálom ki? Igaza volt??? Mit kellett volna csinálnom?
2010. ápr. 9. 00:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha nem tudod felváltani, akkor nem tudod felváltani. Ő meg átmehetett volna a pizzériába.
2010. ápr. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
54%

én is kiakadnék.


te nem tudtál volna átmenni váltani?

2010. ápr. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%
na de 5 ezresből nem tudni visszaadni az durva nem ? hát nem olyan hatalmas címlet az
2010. ápr. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%

Neked volt igazad.Én is többször jártam úgy,hogy a boltban nem volt apró,és nem sértődtem meg,hogy nem tudtak visszaadni.Elmentem felváltani.

Ostobaság elvárni,hogy egy kisboltban sok váltópénz legyen a kasszában,már csak biztonsági okokból sem.Aki azt kérdezte,hogy miért nem mentél te váltani,szintén ostobaságot mondott.A vevődnek az sem tetszett volna,hogy kitessékeled a boltból,bezárod az üzletet,amig te elmégy pénzt váltani.Vagy úgy gondolja,hogy addig a vevő egyedül marad a boltban?

2010. ápr. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát a vevő túlreagálta, de a boltosnak is fel kell készülnie visszajáróval, váltópénzzel.

Pláne nem egy 5000nél kell megakadni. Mert i van, ha 20.000sel jön. Sőt, hónap elején különösen kell erre figyelni, mert az emberek ilyentájt kapják a fizetésüket és rengeteg embernek van nagy pénze.

2010. ápr. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos én is jártam így:( Kevés váltót hagytak a kasszában.És nem tudtam visszaadni.A vevő pattogott de egyedül nem lehet az üzletben hagyni,érhető módon!! Aki azt mondta,hogy miért nem te mentél át az nem normális!! A hiányt ami keletkezne az a te károd.Nálunk meg még az üzletet sem lehet bezárni:(( Szívás.....
2010. ápr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
62%

Van olyan szabály, hogy az eladó csak olyan cimletü pénz köteles elfogadni, ami arányba áll az árral: ha az áru 4500 Ft, akkor jogos 5000-essel fizetni, 500 Ft-nál nem. Ugyanis - föként kisebb üzletben - nincs akkora forgalom, hogy több vevönek is vissza tudjon adni nagy cimletü bankjegyböl.

(Ha az üzlet napi forgalma - CSAK PÉLDASZÁMOK, NEM REÁLISAK!! - 50 000 Ft, akkor ha csak 10!! vásárló fizet 5000-sel, akkor már a negyedik-ötödiknél nincs váltópénz, és azt nem lehet elvárni, hogy az üzletben a napi bevétel 10-szeresét tartsák benn, azért, hogy könnyebben vissza lehessen adni a vevönek. (Már csak azért sem, mert akkor sokkal több esély lenne arra, hogy az üzletet kirabolja valaki.)

2010. ápr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
81%

Én legutóbb a cébéába jártam hasonlóan.

Vettem néhány dolgot és kártyával akartam fizetni. Volt terminál is, de valahogy a pénztáros inkább fintorgott egyet (lehet kevés volt a néhányszáz forintos végösszeg), és közölte, nem lehet, csak készpénzzel. Oké. Kártya el, elő a 10ezres (nem volt kisebb). Mondanom se kell, hogy a fintora rendes gyűlöletté alakult, elvörösödött, és kérdezi, hogy én most miért szórakozok vele, ő ezt nem tudja felváltani. Mondom dehogyis nem kedvesem, van még 2 másik működő kassza, úgy kolegárisan induljon el feléjük. Puffogott, de ment, természetesen egy sokkal szimpatikusabb kolegína fel is váltotta neki.


Én azt gondolom, hogy egy alkalmazásban álló bolti eladó nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy "elhajtsa" a vevőt különböző indokokkal. Ha neki mindegy, hogy a vevő otthagyja-e a pénzét (mégha az csak párszáz, vagy 1-2 ezer forint is), akkor leszarja a munkáltatója érdekeit. Egy-egy rossz (fintorgós) napkor 10-15 vevő már jelentős bevételkieséssel járhat, ugyanakkor ez a sértődékenyebb vevők esetén permanens is lehet, de még többszöröződhet is (elmondja másoknak, ahogy az a kolegám esetében is megtörtént).


Tessék megfelelő összegű váltót rendszeresíteni. Megjegyzem, ha ezt csinálod 5ezerrel, mit teszel egy 20assal?

2010. ápr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

NEM ÉRTED,HOGY A VÁLTÓ ÖSSZEGÉT,NEM AZ ELADÓ DÖNTI EL!!!!!!!!

Még ha a feje tetejére áll sem fog többet kapni váltónak!! A tulajnak mindegy oldja meg!! Legyen forgalom,ne lopjanak semmit és mindent OLDJON meg 12-14 órán át.Mosolygósan naprakészen 50,000ft-ért!!!!!!!!!!!!!!

(szabolcs megye)

2010. ápr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
67%

Pajti, a Caps lock-al sokmindent nem oldasz meg, csak hogy felkúrod a válaszolók agyát :D


Dolgoztam ilyen helyen, ÉN MAGAM mentem át, ha épp nem volt senki, váltottam ÚJRA és ÚJRA fel az előzőleg kapott 5-10ezrest (akkor még nem volt 20as). Nekem sikerült, másnak nem? Marha érdekes.

2010. ápr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!