Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tényleg igaz, hogy 18 év...

Tényleg igaz, hogy 18 év fölött sem kötelesek kiszolgálni?

Figyelt kérdés
A minap 4 db sört szerettem volna venni, az eladónő elkérte a személyimet, majd közölte, hogy nem vehetem meg, mert nem az előző hónap utolsó napjáig töltöttem be a 18-at. Szeptember elején ,,lettem felnőtt", de 20-a után nem akarták kiadni. Arra is gondoltam, hogy panaszkönyvbe írok, mert félretájékoztat a tábla, miszerint ,,18. életévét be nem töltött személyt szeszes itallal nem szolgálunk ki". Akkor most a tábla rossz, vagy az eladó akart kötekedni?
2011. szept. 23. 19:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen az értelmes hozzászólást, de képzelje el, kapok panaszkönyvet. Még egy érdekesség: a fogyasztóvédelmisek is ismernek ilyet. Egy nagy puszit küldök, remélem ugyan olyan jól fog aludni, mint a csukló édesanyja!
2011. szept. 24. 20:18
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
ez egy f*szság ki kell szolgáljanak, ha nem teszik kkor az elég kemény törvénysértés, de máshol utánna úgyis meg tudtad venni nem? én 16 vagyok mégis hozzájutok, pl utoljára akartam venni egy doboz sört, mire megkérdi a csaj hogy elmúltál 18? mondom nem, akkor sörrel sajnos nem szolgálhatlak ki. Erre a főnök odaszól add csak oda neki majd elteszi a táskájába!
2011. szept. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%

"Egy nagy puszit küldök, remélem ugyan olyan jól fog aludni, mint a csukló édesanyja!"


Remélem minél hamarabb édesanyám mellett leszel, Keresztúron a szóróparcellában.

2011. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ezt sajnálom, erről nem tudhattam! Kötekedni viszont nem én kezdtem, úgyhogy nem is szeretném folytatni. Nem azért írtam ki a kérdést mert unatkoztam, hanem azért mert értelmes válaszokat szerettem volna kapni.
2011. szept. 30. 16:32
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

"de képzelje el, kapok panaszkönyvet."

Nem, nem kapsz. A Fogyasztóvédelem sem ismeri. Csak a köztudatban használják, a könyv hivatalos neve: Vásárlók könyve. És nem csak panaszok beírására szolgál.

2011. okt. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
56%

Ezek szerint más is tudja a hivatalos megnevezést, nem csak én.

Élelmiszer-eladó a szakmám, bizony mi még tanultuk, és nem kötekedésből írtam, csak felvilágosítottalak, de ha gondolod akkor veheted kötekedésnek is, végülis az egyszerűbb.

2011. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem csak a panaszt lehet beleírni. Nem egyszer kellett már a fogyasztóvédelemhez fordulnom, mert valami probléma akadt a garanciával vagy éppen nem azt kaptam a pénzemért, amit vártam. Érdekes módon ők is panaszkönyvnek hívják. A kérdésemre kellett volna válaszolni, nem egy köznyelvben használt szóba belekötni.
2011. okt. 1. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!