Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy "bor" látott-e szőlőt?

Figyelt kérdés
Árból, vagy a minőségi szó a boron kötelez valamire, vagy miből?
2009. máj. 5. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy megtudd különböztetni az igazi bort a tabletástól, mind a kettőből kell innod egy kortyot, és érezni fogod a különbséget a szagokon , az ízeken, és hogy mennyire vágott fejbe azaz egy korty. ( a tabletásnak eléggé fura szaga van, és nagyon hamar meglehet érezni, a minőséginek pedig jobb a szaga, és nem jelentkezik annyira hamar az ütése)
2009. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy érdekelne engem, mikor még a boltban van, nem szeretnék (többet) tablettásat venni.
2009. máj. 5. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
addig amíg nem kóstoltad,nem tudhatod, ha mindenképp jó bort akarsz venni, vegyél márkás palakozottat, amit mindenki jól ismer(egri bikavér,tokaji aszú,stb.amiről már hallottál)
2009. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5-600ft felett már normálisnak mondatóak, de 4-5000környékén már egész jók vannak :D
2009. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az ÁNTSZ miért nem bünteti azt, hogy mindenféle kemikáliát árulnak bor néven?
2009. máj. 5. 20:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz eleinte borszaküzletben vásárolni, ha van a környéken. Ott a borok széles skáláját megtalálod, mind árban, mind ízvilágban. Sőt, ott van esélyed, hogy az eladó tud segíteni is a választásban. Aztán ha megtaláltad a neked legízletesebbet, ahhoz tudsz ragaszkodni a későbbi vásárlások során.
2009. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem kb mindegy mi, csak extraszáraz vagy minimum száraz legyen és testes. Most Varsányi pincészettől vettem, Egri Pinot Noir-t és bornak tűnik.

A noir az arra utal, hogy sötétebb, tehát testesebb a bor?

2009. máj. 5. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:

A palackozás is sokat elárulhat és az ár is. Én egy 400 ft-os borban nem nagyon bíznék, pláne akkor ha 2 literes műanyagpalackos kiszerelésben kapható.

Szerintem is vásárolj kimondottan borszaküzletben (ott nem tartanak tablettás borokat szerintem) vagy esetleg mint ahogy előttem is mondták vásárolj neves borokat. Az Egri bikavért még senki sem szidta, és megéri megkóstolni a többi egri bort is, mert nagyon finomak. :)

2009. máj. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most 2 egri borom van, vagyis lassan már csak 1.


Egyik ez [link]



Másik ez [link]


Ezek igazi borok, nem?

2009. máj. 5. 21:38
 10/11 anonim ***** válasza:
igen, ezek igazi borok!
2009. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!