Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az árpamaláta mi valójában,...

Az árpamaláta mi valójában, hogyan készül?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kukoricasör összetevői közt. Lisztérzékeny vagyok és nem tudom van-e gluténtartalma és ha igen, mennyi. Olyanok segítségét kérném, akik biztosak ebben. Előre is köszönöm!
2009. máj. 18. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
maláta az árpa csíráztatásával készül, és van benne glutén.
2009. máj. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Van benne glutén, mivel az árpa csíráztatásával állítják elő. Ha gluténmentes sört szeretnél inni, akkor vagy kölessört keress, vagy a Neumarkter Lammsbrau Pilseni sörét, van nekik egy kifejezetten gluténmentes verziójuk, ami ráadásul bio is. Így lehet, találsz bioboltokban. Nem tudom merre lakhatsz, de Budakeszin van egy bolt, ahol láttam már, ez a Drinktech Kft. boltja, Tiefenweg u., asszem 10.
2009. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az árpamaláta-kivonat gluténmentesnek tekinthető, mert a gluténtartalma jóval a megengedett határérték alatt van.
2014. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!