Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit tegyek? Félek a részegségt...

Mit tegyek? Félek a részegségtől. Ha majd elhívnak egy buliba, nagyon ciki lesz hogy nem iszom annyit hogy berugjak? Félek hogy akkor majd mindenki: de béna vagy! Stb.13 éves vagyok, és mit tegyek majd akkor?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 12:02
1 2
 1/11 Antimod ***** válasza:
100%
Nem muszáj berúgni, én sem rúgtam még be soha. Igaz, nem is megyek ivós partira.
2012. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
80%

Sajnos ez a korszellem. Vedelj, mint egy állat, élj a mának, cseszd szét magad, amennyire tudod, hogy a buli utáni nap majd a földről kelljen összekaparni. Tudom, hogy a többség ezt képviseli, de mindig vannak, akik nem gyávák, akik nem olvadnak bele a tömegbe, hanem igenis kiállnak az igazukért, és az elveik mellett. Nagyon jól tudom, miről beszélsz, én egyetemre járok, ott még durvább a helyzet, még az egyébként patinánsnak tartott karokon meg különösen (pl. jog, orvosi). Itt különösen sok az alkoholista bunkó. Rendelkezésedre áll a lehetőség, mégpedig az, hogy nem vagy kiszolgáltatva mások hülyeségének, és azt teheted, amit akarsz. Szabadon eldöntheted, iszol-e vagy sem. A társaság rohadtul nagy húzóerő sajnos, ezt én is nagyon jól tudom, tapasztalom is, de én például egyáltalán nem iszom alkoholt. Miért? Nagyon egyszerű, azért, mert nem szeretem. Néha ünnepeken szoktam inni egy pohár jó minőségű bort vagy szilveszterkor ugye egy pohár pezsgőt, esetleg néha egy kis citromos sört (kb. félévente 1-2 alkalommal), de egyébként nem járok bulikba, és így például az egyetemi csoporttársaim többségével sem jó a kapcsolatom, hülyének néznek, mert én nem olvadok be közéjük. De hála Istennek, hogy ha nincs is sok barátom, de azok viszont olyan barátok, akikre bátran számíthatok mindenben. És velük nem csak arról lehet beszélgetni, hogy a tegnapi buliban ki mennyi piát vedelt és mennyire vágta szét magát, hanem értelmes, normális témákról. Nem tudom, hogy neked milyen a jelenlegi társaságod, akik buliba csábítanak, de szerintem ha nem akarsz, akkor ne menj, hanem állj ki az elveid mellett. Senki nem mondta, hogy ez könnyű dolog, de százszorosan megéri, mert így megszabadulsz egyúttal azoktól az emberektől, akik csak addig a "barátaid", amíg buli van és pia van.

Egyébként még elég fiatal vagy, bár az átlagéletkor ezen a téren sajnos évről évre csökken. Legyen egyéniséged, és állj ki magadért. Ha kell, mondj nemet. A többiek meg hadd menjenek, hadd üssék szét magukat. Biztos vagyok benne, hogy vannak a környezetedben olyan emberkék is, akik nem a bulizás rabságában élnek. Ha mégis úgy döntesz, hogy elmész bulizni, ott is vállald fel bátran, hogy nem iszol. Vagy ha nagyon ki vagy szolgáltatva a körülötted levő társaságnak és nem vagy elég bátor, hogy felvállald az elveidet, végső esetben azt is mondhatod, hogy gyógyszert kell szednek, és emiatt ugye nem ihatsz alkoholt, csak mittudomén kólát. Ez is egy út. De a legjobb az lenne, ha kiállnál magadért. Ehhez kívánok kitartást és elég bátorságot! És remélem, pár hasznos dolgot is találsz ebben a kisregényben.

Legjobbakat!

2012. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Antimod ***** válasza:
83%

"Sajnos ez a korszellem."


Egyszer egy női magazin online cikkében taglalták, hogy mennyire cuki a pároddal egymás mellett hányni a WC-be. Ez nem vicc, komoly.


Amúgy 100%-osan egyetértek az előző válaszolóval, nincs is mit hozzáfűzni, osztom és vallom az elveit. (Kezecskéztem is a hsz-át.)

2012. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 k.lau13 válasza:
0%

Mi a fene!? hány évesek a barátaid egyáltalán!? komolyan 13 éves vagy??? hát, őszintén, semmit... én is ennyi vagyok, és egy-két haverom nekem is SAJNOS iszik, és engem is megpróbáltak már leitatni, de ilyenkor nem az a lényeg, hogy ki röhögnek-e, vagy nem... Tudod, az ember akkor tér észhez, amikor 12 éves korában sokkoló látványként ott áll előtte a két legjobb barátja(szintén 12 éves, ez tavaly ilyenkor volt) és fújja a képébe a cigifüstöt... Hát nem tudom, az előző válasznak csak az első két sorát olvastam el, mert tovább nem bírtam... NE CSINÁLD!! ugye tudod, hogy ha később így folytatod," 25 éves korodra már megbánni se marad időd, mert halott leszel?" ezt mondta nekem egyszer valaki, amikor hasonló kérdéssel mentem oda hozzá... és tulajdonképpen igaza van.... csak egy kicsit gondolj bele, megéri neked egyszer bulizni egy marha jót, hogy aztán az egész életed elcseszd vele?? hát én nem hiszem... :/ különben is, nálunk azt a lányt, aki 13 évesen iszik, mindenki "k*rvázza", szval ez nem ciki... ennyi idősen biztos nem... tudom milyen érzés lehet, mert én is így voltam, kérdezgették(a két legjobb barátom!) hogy kérek-e cigit, én mondtam, hogy "dehogyis, hülyék vagytok ti!?" erre kiröhögtek... ugyanezt eljátszották pálinkával, stb. De olyat is csináltak, hogy azt mondták a meggyborra, h üdítő, és megittam... Azért durva, mik vannak mostanába, 13 évesek részegen rohangálnak, a másodikos gyerekeknek érintőképernyős telefonjuk van, ilyenek.


a legegyszerűbb, ha tudod, hogy talán most kiröhögnek és lenéznek, de idősebb korodban, mondjuk 30 évesen az akkori barátaid már pont azért fognak lenézni, hogy te már ennyi idősen ittál.


Hülyeség... Igazad van, és megint SAJNOS nagyon kevesen vannak olyanok, mint te, de az a normális... Egyszerűen ne menj el a buliba,és még vmi: "nem iszok annyit, hogy berugjak?", hát ne csak annyit ne igyál, hanem semennyit!!

különben később hallgathatod, hogy idősebb fiúk-lányok jól leszólnak érte, és ez még a legkevesebb... már bocs a kifejezésért, de NE LEGYÉL HÜLYE!! ez egyáltalán nem éri meg...


Bocs de én így gondolom, azért remélem, hallgatsz rám... remélem... :// nah, remélem segítettem... :))

2012. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 k.lau13 válasza:
0%

jó, bocs, amit az előbbi válaszról mondtam, azt visszavonom!! Bocsi, az igaz....


De engem ez teljesen sokkolt, hogy velem egykorú írta ki ezt a kérdést, valahogy nagyon... már bocs.

2012. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Van még egy ember a társaságban, aki hasonlóan áll hozzá? Ketten már simán lehet jó egy este, akkor is, ha körülöttetek mindenki más részeg. Tapasztalat :)
2012. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért kell berúgni?Nem attól buli a buli, hogy mindenki mata részeg, könyörgöm.Egy 13 éves meg minek akar inni?
2012. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam mikor nem akaram inni, hogy pl a vodka narancsban max pár csepp vodka volt, mert befogtam az üveg száját(elfordultam, hogy ne lássák, mikor töltök), így alig ment a pohárba. a narancs meg úgyis elnyomja a vodka szagát. Így nem csesztettek, hogy nem iszok, aztán, mikor már mindenki részeg volt, jót röhögtem rajtuk.

21/l

2012. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
90%
k.lau13 egyetértek veled, hogy gáz 13 évesen inni, azt nem mondom , hogy én nem próbáltam ki akkor..de ez most más téma az , hogy 25 évesen nem lesz ideje megbánni , az viszont hülyeség, max akkor lesz igaz, ha mindennap bedob egy üveg vodkát, de azt is aro-st.
2012. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Röhögj azon, hogy a többiek már a földön fetrengenek xD

Amúgy nem kell annyit inni, hogy halálrészeg legyél. Csak szédülésig:D De mindkét esetben másnap szétmegy a fejed:)

2012. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!