Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy különböző...

Miért van az, hogy különböző italok, különböző hatásokat váltanak ki?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 22:40
 1/7 Phoney ***** válasza:
100%

Nagyrészt placebo, amit az italokhoz kapcsolódó kultúra irányít. Így kötődik össze a fehérborral a filozofálás, a sörrel a politizálás, a vörösborral a táncolás, a vodkával a tomparészegség, stb. Egyesek még arra is képesek, hogy tisztaszeszből és aromából álló „abszinttól” „hallucináljanak”, vagy bármi mást, amit az abszint szerintük okoz.


Valódi különbséget az alkoholtartalom és a fogyasztási szokások okozhatnak (gyorsan vagy lassan isszák, esznek/isznak-e mellé, stb), valamint a szénsav gyorsítja, a cukor pedig lassítja a „fejbejutást”.

2012. febr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezekről én nem tudtam, és nálam nem is ez a helyzet.

Viszont amit a második részben írtál abban van valami. Ment ződ kéz.

2012. febr. 4. 23:28
 3/7 anonim válasza:
0%
Az első választ egészíteném ki annyival, hogy a fehér ürömből készült abszinttól tényleg lehettek hallucináció az embernek. Természetesen(hivatalosan) már be van tiltva.
2012. febr. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetro ***** válasza:
Évekkel ezelőtt megdőlt az abszint elmélet. Valójában soha nem volt benne semmi, amitől hallucinálni lehetett volna. A francia költők is inkább a deliriumtól hallucináltak.
2012. febr. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:

Úgyúgy, annak idején csak alkoholistáknál tapasztaltak fel hallucinációkat, ahogyan ma is. Az abszint pedig semmilyen formában nincs betiltva.


[link]

2012. febr. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer halucináltam úgy hogy csak vodkát,pálinkát, Jagert, sört, meg bort ittam, szóval ha a véralkoholszinted meghaladja a 2.5 ezreléket, akkor lehet absinth nélkül is:)
2012. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt én is tapasztaltam, hogy a piák mást váltanak ki, a Whiskytől pl. csak jó kedvem van, a Jagertől, meg a fehérbortól elálmosodok, a vörösbortól felpörgök, a vodkától meg szédülök mind a p*csa.
2012. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!