Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A pálinka íze tényleg szerethető?

A pálinka íze tényleg szerethető?

Figyelt kérdés
Nem egyszer ittam pálinkát, de nekem sose jött be az íze, sőt, fogalmam sincs, hogy tudja valaki szeretni. Sokaktól hallottam már, hogy az a kedvenc alkoholos italuk. Tényleg van olyan, aki szereti az ízét? Mi a jó benne? Én még a gyümölcs ízt sem érzem, hiába mondják, hogy milyen gyümölcsből főzték. És nem csak a legolcsóbb Tesco-s pálinkát iszom, tehát nem ezzel lehet a gond. Valaki elmondaná, hogy mit szeret azon, hogy lemaródik a szája és a nyelőcsöve? Tényleg nem bántásból kérdem, a hatásával teljes mértékben ki vagyok békülve, csak az ízével nem.
2012. febr. 11. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Én is utálom az összes pálinka ízét.. Már a szagát is. Úgyhogy nyugi, nem vagy egyedül.
2012. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Hát, én sokszor kérdeztem már azokat, akik "szeretik" (pontosabban isszák) a pálinkát, h mi a jó benne. Mindig azt a választ kaptam, h az ízében semmi, a hatása, meg ahogy megborzongat (mikor végigmar) az a jó.

Szóval nem tudom, nekem a szagától is hányingerem van, valahogy a rövideket úgy összességében nem kedvelem.

2012. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

meg lehet szokni :9

ha igazi, akkor érzed a napfény ízét, a darazsak zümmögését, a ygümölcs illatát.

A gyári jó tisztításra.

2012. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Pocsék, már az illatától is hányingerem lesz.
2012. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Phoney ***** válasza:
88%

Tökéletes pálinkát azért nem annyira könnyű levenni a polcról, sajnos a nevesnek számító főzdék is adnak el igencsak közepeset, és a házi (és bérfőzött) pálinkák között is igencsak vegyes a kínálat.


Másrészt én is ismerek olyat, aki a legjobb pálinkát sem tudja értékelni, és nem érzi benne a gyümölcsízt sem (igaz eleve nem is szereti a töményeket).


Valószínűleg van még mit felfedezned, mert jópár jó pálinkát ittam már, ami egyáltalán nem mar jobban más töményeknél.

2012. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én szeretem a pálinkát, de nagyon válogatós vagyok, milyet iszok meg.

szilvától kiborulok, vegyestől is, ágyastól is, körtétől is. amit szeretek az a barack. annak érzem az ízét, illatát is.

van egy ismerősünk, aki a mi barackunkból csinál. ha túl sok van, adunk belőle.. na, mivel ez egy nagyon édes, prémium minőségű sárgabarack, amit nem is pálinkára találtak ki (öklömnyi mézédes fajta), a pálinka is remek belőle.*

a torokmaródást nem szeretem, ezért messziről kerülöm a brutális-erős házi szilvát. :)


*na, szóval szerintem próbálj ilyesmit. hátha. egyszer ittam erdélyben valami házi barackot, az gyenge volt, már-már nőies, finom selymes ízű, nem csinálta ki a számat, csak úgy dobáltuk.. és nem is csinált ki. :)


de az sem baj, ha nem jön be. van ez így. én pl. pezsgőt rühellem. :)

a pálinka nem no. 1 nálam, bár eléggé szeretem. inkább megiszok egy gyenge alma cidert.

2012. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én régebben megtudtam inni probléma nélkül, most már valamiért az összes töménynek a szagától is hányingerem van, a hideg kiráz tőlük.

A legrosszabb amikor vendégségben vagy hasonló helyzetben ráerőltetik az emberre és mivel már félórája az a téma, hogy "jaj de finnyás, na csak egyet, stb...stb...muszáj meginni, na attól minden bajom van, mert valaki nemtudja megérteni, hogy utálom és nem tartja tiszteletben, kinevet...

Nem szeretem az ilyen hozzáállást!

2012. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

én szeretem a jó pálinkát, a harmadik válaszoló annyira szépen megfogalmazta, ez a lényeg a pálinkában :)

nem rég ittam 50 fokos házipálinkát, meg mernék esküdni, hogy ennél tisztább ízű és illatú pálinkát még soha sem ittam, pedig a szilvát kifejezetten nem szerettem

ja és sosem leszek másnapos tőle

2012. febr. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj h sokan csak az nagyon erős, rossz pálinkát isszák, ismerik. A jó pálika nem lemarja a torkod. Érzed benne a gyümölcs ízét és nem mar hanem melegít.
2012. febr. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez attól is függ, hogy hol, hogyan csinálják a pálinkát.. Én is ittam már olyat, amit inkább ablaktisztítónak használnának mint pálinkának, gondolom azt elég gagyin csinálták meg, de ittam már olyat is, amire azt mondtam hogy hú, ez aztán tényleg jó! Pedig én is nagyon válogatós vagyok. Amit megkóstoltam, pálinka volt, biztosan tudom, és az illata.. nagyon,nagyon jó volt, nem az a büdös pálinka! Ez mind-mind attól függ, hogy hol készítik. Egy modernebb pálinkafőzőben nagyon finom pálinkát lehet készíteni:) Ismerősömék csinálják a finom pálinkát és ahhh nagyon jó:D Mindenki csak dícséri:) Még az is szereti az ízét, aki amúgy útálja a házit:D
2012. febr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!