Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Minden létező alkoholos italt...

Minden létező alkoholos italt rossz ízűnek találok. Vajon hülyének néznek?

Figyelt kérdés
nem vagyok antialkoholista így elvek terén, már szinte minden szeszesitalt megkóstoltam, de mind-mind borzalmas ízű számomra. az ismerősök mindig mondták, hogy az lehetetlen, hogy egyetlen egy se ízlik, és mindig kipróbáltattak velem valami újat, valamit ami szerintük oltári finom és mindenki szereti, hát nekem az se ízlett. Úgyhogy... nem iszom már alkoholt. egyszerűen borzalom az íze mindnek, az én szememben. nem tudom ez mennyire normális, pedig ételek terén pl. szinte mindent megeszek, egyáltalán nem vagyok válogatós. remélem nem néznek hülyének/dedósnak.. 25/L
2012. febr. 11. 23:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is mind rossz ízű, csak az alkohol miatt iszom "muszájból'... De ami még elmegy, az nekem a Bailey's, de az is csak úgy, ha "elszopogatom", mert olyan édes-krémes íze van.
2012. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadót nem értem.Muszájból?Hiszen nem muszáj alkoholt inni,ha nem esik jól...
2012. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Phoney ***** válasza:
100%

Mik voltak a legdrágább italok, amikkel kínáltak?


Én is egy csomó „oltári finom és mindenki szereti” italt ismerek, ami szerintem úgy szar, ahogy van:)

2012. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Jó, de ha bulizni megyünk, ahhoz hozzátartozik, hogy iszunk. Alkohollal viccesebb az egész és felszabadultabb vagyok, ezért iszom.
2012. febr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Az alkohol rossz ízű, és káros is. (Ok, a kevés vörösbor értágító hatásától, és a sör állítólagos tejtermelést serkentő tulajdonságától eltekintve.) A legtöbben a kulturális hatások miatt tartják jó ízűnek.
2012. febr. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg hülyének néznek az emberek igen. Főleg a fiatalok. De kit érdekel?!

Ha nem akarsz alkoholt inni nem iszol. Nem kényszer ez. Lehet nélküle élni.

Viszont mindent meg lehet szeretni. Én kiskoromban utáltam a borsófőzeléket, most meg a kedvencem.

Régen utáltam a sört, de most már le tudok húzni 2-3 dobozzal...


Próbálj rájönni mit nem szeretsz benne. Talán túl erőset próbáltál. Próbáljj olyasmit, amiben csak 1-2% alkohol van. Mondjuk ha a Baileys se izlik, akkor mondjuk tényleg meg kéne nézni piros-e a véred. :))

Csak viccelek.

2012. febr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki kiröhög, hülyének néz, stb. valakit azért, mert nem iszik alkoholos italokat, az őt magát minősíti, nem mást. Persze megértem, ha esetleg ezzel cukkolnak az ismerősök, de ezt nem kell komolyan venni.

A szövegedből ítélve nálad nem ez a helyzet, csak hitetlenkednek. Ez érthető, annyiféle alkoholos ital létezik, hogy furcsa, ha valakinek egyik se jön be - például sörből és borból is rengetegféle van. Meg simán lehet az is, hogy az van, amit Phoney mondott, hogy mindenből valami nagyon kommersz dolgot kaptál, ami jó esetben épp hogy hasonlít arra, aminek lennie kéne, de ezt nem tudhatjuk. Mondjuk nem muszáj kísérletezned, megmondhatod nekik, hogy nem kérsz semmilyen piát, és kész.

2012. febr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Phoney ***** válasza:
100%
LFA: Az állítólagosan káros alkoholt valószínűleg régebb óta fogyasztja az ember, mint a kenyeret. Az emberek nagyobbik része tényleg rossz ízű italokat iszik (és szeret), és a vedelés sem egészséges, de az a rémképzet, hogy az alkohol minden mennyiségben káros, az a száz évvel ezelőtti össznépi alkoholizmus miatt született. (Szintén ekkor terjesztették el azt, hogy „az alkoholfogyasztás visszavonhatatlanul pisztítja az agysejteket”, meg 1-2 egyéb divatos tévhitet. Az áltudományos hadjáratoknak akkoriban nagyon nagy divatja volt, ha alkoholról volt szó.)
2012. febr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy kis mennyiségben van, amit a magunk hasznára fordíthatunk. Ettől függetlenül igaz a mondás: "Öl, butít és nyomorba dönt."
2012. febr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az egyetemi könyvemben van egy mondat ami arról szól, hogy minden nap 1 egységnyi alkohol elfogyasztása hosszútávon májkárosodáshoz vezet. 1 egységnek felel meg 2 dl bor, 1 üveg sör, 4 cl tömény stb.. Szóval azért nehogy már kb egészségesnek tituláljuk az alkoholt.
2012. febr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!