Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Készített már valaki házilag...

Készített már valaki házilag abszintot?

Figyelt kérdés
Kivitelezhető egyáltalán? Ha igen, milyen technikával, hozzávalókkal?

2012. febr. 12. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Másrészt elég zűrös a története, s jelene. Ma sokféle terméket hívnak abszintnek, amelyeknek nincs sok közük az eredetihez.

Szabályozatlan a kérdés. Nem tudom, belefér-e az otthoni pálinkafőzést megengedő törvénybe.

2012. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:

Magához az abszintfőzéshez megfelel a pálinkához használt kisüst (valamilyen leégésgátlóval), és a fűszereket is meg lehet venni a boltokban, de:


– kiindulásnak nagyjából íztelen, 80%-nál erősebb szesz kell, ami kisüsttel sok idő és energia

– a házi szeszfőzés illegális, kivéve a tiszta bor- és gyümölcspárlatokét. Lepárlás nélkül pedig nincs se abszint, se élvezhető utánzat.


Csak a „hatása” miatt akarsz házi abszintot, akkor tudnod kell, hogy az nincsen, kamu az egész.

2012. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hm, köszönöm a válaszokat! Pálinkát szokott főzni nagybátyám, jó lett volna kipróbálni, mert ízre bejönne az abszint. Persze a hatás is számít, de inkább az ízek miatt szerettem volna.:)
2012. febr. 12. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Második a tudatmódosító(=kábító) hatásra célzott. Azt ne várd tőle.
2012. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

[link]


A bal oldalon lesz a kereső, tudod mire kell rákeresni:) A legrégebbiek közt lesz a legtöbb anyag.

2012. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, utána rájöttem, de mikor írtam a választ magára a berúgásra gondoltam szimplán.:)

Elolvasom a linket, köszönöm!:)

2012. febr. 13. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!