Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A cukorcefrét kifőzik a...

A cukorcefrét kifőzik a szeszfőzdében?

Figyelt kérdés
Nekem nincs gyümölcsöskertem, ezért cukorból, élesztőből és van van-krumplihéjból szeretnék kisüsti pálinkát főzni. Nem tudom, hogy a szeszfőzdébe vihetem e? Úgy gondolom, hogy ebből is ugynaolyan jó minőségű pálinka lesz, mint a szilvából stb.
2012. febr. 15. 11:45
 1/3 Phoney ***** válasza:
100%

A hatályos rendelet szerint házilag és bérfőzdében is csak bor-, borseprő-, törköly- és gyümölcspárlatot lehet főzni. Hivatalosan még a cukrozott gyümölcscefre is illegális.


Amit te főzni akarsz, annak pedig „mezőgazdasági eredetű desztillátum” a megnevezése, mivel a pálinkához semmi köze.

2012. febr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sifli ***** válasza:
Én abból a párlatból egy cseppet sem fogyasztanék nem is lenne nevezhető pálinkának aztán másnap megnézhetnéd a fejed hogy fájna
2014. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A cukorcefréből soha nem lesz pálinka, az kizárólag gyümölcsből készül, cukor hozzáadása nélkül.


A főzdékben pedig nyilatkozni kell főzetés előtt, hogy az általad odavitt cefre nem tartalmaz cukrot. Nem fogsz találni olyan hivatalos főzdét, ahol kifőznék.

2014. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!