Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehetséges, hogy elpárolgott...

Lehetséges, hogy elpárolgott két hét alatt egy teljes üveg borom?

Figyelt kérdés

kaptam egy üveg bort, amiből ittam otthon egy pohárral, majd visszadugtam a parafadugót, és betettem a szekrényembe. el is feledkeztem utána róla, csak kb két hét múlva eszembe jutott, hogy ott van a szekrénybe. olyan helyen volt, ahol nincs szemelött, szóval elvileg senki sem láthatta, hogy hol van. kivettem, és teljesen üres volt. meginni nem ihatta meg senki, a bátyám albérletben lakik, csak hétvégén jön haza, meg amúgy sem inná meg az enyémet, mert neki is van piája a szobájában, meg pénze is van venni, meg megbízható is, sohasem lopna tőlem. anyám van még itthon, de ő tuti nem itta meg.. senki más nem járt nálunk a két hét alatt, aki megihatta volna.

elpárologhatott a bor a parafadugón át?

19/L



2012. febr. 16. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem !!! Ha elispárolog akkor sem ekkora mennyiségben,ilyen rövid idő alatt ...
2012. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán, arra valaki rájárt!
2012. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam, hogy talán az alkohol miatt párolgott el olyan gyorsan. vagy nem tom nem értek hozzá.
2012. febr. 16. 15:42
 4/16 anonim ***** válasza:
Anyád kiöntötte, vagy főzött vele egy jó pörköltet...
2012. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Phoney ***** válasza:

Ha az alkohol el is párolog, még mindig ott van 88-90% víz. És ha a víz elpárolog, utána vasgaton ottmarad a szárazanyag (főleg vörösbornál). De nem két hét alatt.


Mondjuk a felbontott bort napokig szobában tartani nem túl jó ötlet.

2012. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Akármilyen jó bor, az alkoholtartalma 12-16 %, a többi víz.

Az pedig nem párolog ilyen gyorsan! Főleg bedugaszolva!

2012. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
mennyi idő alatt párolog el egy üveg bor kb?
2012. febr. 16. 15:48
 8/16 A kérdező kommentje:
gondoltam már arra is, hogy veszek valami olcsóbb bort, és letesztelem rajta, hogy elpárolog-e, csak ezt most jobban elrejtem, meg figyelem, hogy tuti ne igya meg senki
2012. febr. 16. 15:50
 9/16 Phoney ***** válasza:

Bedugva egy év alatt se. De szerintem két hét alatt akkorse tűnne el, ha nyitva hagynád.


Fogj egy üres üveget, tölts bele 6 dl vizet és tedd ki valahova.

2012. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
anyám nem nyúl a cuccaimhoz, még a piáimhoz se.
2012. febr. 16. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!