Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen pálinkát vigyek ki...

Milyen pálinkát vigyek ki Írországba édesapámnak?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen pálinkát vigyek ki külföldre ami tényleg tükrözi a Magyar pálinkának a zamatát, boltban vegyem meg, esetleg egy szakboltban vagy házit vigyek (ami nem feltétlenül jó minőségű csak nagyon magas alkoholtartalmú)?
2012. márc. 7. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Fütyülős barack az igazi magyar pálinka. Szakboltban vegyed meg, ha lehetőséged van rá.
2012. márc. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Phoney ***** válasza:
100%

Háziból leginkább akkor tudsz jót venni, ha tudod, mit keresel. Sok köztük a közepes és a rossz is, ami a gazda szerint persze tökéletes. Az utóbbiak nem a magyar pálinka zamatát, hanem a kontárságot tükrözik.


Ha van legalább ötezred egy fél literre, akkor vegyél pl. Márton és Lányait vagy Agárdit.


„Fütyülős barack” néven pedig tudtommal ma nem árulnak semmilyen igazi pálinkát.

2012. márc. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Fütyülős barack az igazi magyar pálinka."

Nem tudom ezen sírjak vagy röhögjek-e. A Fütyülős pics*füst, köze nincs a normális magyar pálinkához. 15-16 éves kis csajok isszák...

2012. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szatmári szilva a tuti, az ami már sárgás színű. Mmmmmhhh :)
2012. márc. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 8. 10:19
 6/11 anonim válasza:
Én házi pálinkát vinnék. Az ám az igazi pálinka :) De ahogy gondolod.
2012. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

mindenképpen "boltit" azaz márkásat vegyél, a házi az próbája az evés, hol jó hol nem, a pálinkának nem az a lényege hogy a melletted levő fa is kidőljön tőle.

törvényi szabályozás, hogy csak arra a termékre lehet ráírni, hogy pálinka, ami legalább 37,5% szeszfokkal bír, és csak gyümölcs illetve víz felhasználásával készült, ergó a törvény szerint a mézes pálinka se pálinka.

szóval minden olyasmi, mint hogy fütyülős barack, akármi van ráírva, ha az hogy "pálinka" nicns ráírva, akkor az csak szeszesital, a hátuljára rá is van írva, hogy miből is van....

szóval a bolti pálinkákért viszont keményen fizetni is kell, de olyat vigyél. ajánlom a rézangyalt, és az agárdit. de vigyázz a rézangyalból is van "szeszesital". van nekik is külön boltjuk, meg a nagykörúton az oktogon és a nyugati között van egy pálinkaszakbolt. de nagyobb közértekben is kapni őket. ágyas körte, szilva, esetleg meggy, barack, ilyesmiket nézzél. de a szemed nyitva legyen.

2012. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én nálam a szatmári és az újfehértói fürtös ágyas meggypálinka a nyerő.

ha ismersz olyat aki főz pálinkát akk főzess vele jóféle mézes barackot de cukrot ne tegyen bele!!!! :)


a fütyülősről meg annyit hogy a bodzát lehűtve nagyon szeretem, de hiába finom, attól még nem pálinka. annyi köze van a pálinkához mint a Jim Beam-nek xD

arra jó h csajokat itasd meg alapozz vele pálinkázás előtt :D

2012. márc. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tényleg a Rézangyal... emlékszem tavaly Pesten volt még egy pálinka körútnak nevezett esemény is, hogy bérletet lehetett venni 10 megállóra a 4-6-os villamos vonalán és minden megállójába volt egy kijelölt kocsma ahol leguríthattál a promóciós bérlettel egy-egy feles Rézangyalt, akkor kóstoltam meg és bár én nem vagyok nagy pálinka szerető ember az tetszett. Az volt az első amire azt mondtam, hogy iható pálinka ill. régebben ismerősöm hozott Erdélyből, de az olyan volt, mint valami málnaszörp és úgy megütött, hogy észre se vetted és már képbe vagy:"D
2012. márc. 11. 10:46
 10/11 anonim ***** válasza:
remélem még nem vettél :D ha rám hallgatsz akkor zsindelyest veszel. voltam a főzdébe, nagyon korrekt, és pálinkák isteniek!
2012. márc. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!